heyecanım tavan yaptı

Tam bir hafta önce bugün evden ayrıldım şimdi sağda solda idare ediyorum . Eve çıkacağım ama yeterli birikimim yok. Şirketten avans isteyim taksit taksit kessinler diyorum kafamda.
Patronla konuşacağım ama az buz da bi para değil yani 5000 kimse kimseye vermez bu parayı gibi geliyor.

Soru şu : Ne deyim patrona nasıl konuşayım nasıl yaklaşayım ?

not :4 yıldır da burda çalışıyorum olmaz filan derse ters tepki ederse duramam da burda istifa ederim çok büyük ihtimalle..

verir abi 5000 tl
sen durumunu anlat evi tasiyorum de. verir.
banka kredi de verir o tutarda eger odemelerini duzgun yaparsan.
  • kingcyrax  (04.11.16 13:58:25)
ihtiyaç kredisi çeksene. neden istifa ediyorsun, evin yok bir de işsiz kalıp ne yapacaksın?

  • sckxyss  (04.11.16 14:11:13)
kredi limitlerim dolu çekemiyorum

  • niceguy  (04.11.16 14:17:07)
ihtiyaç kredisi mantıklı.

  • ketcapli dondurma  (04.11.16 14:17:53)
Faizler dipteyken kredi çeksene olm ne uğraşıyon milletle
edit. görmemişim o cevabı. o zaman patrona istersen senet bile imzalarım diyerek iste.

  • Euxinos007  (04.11.16 14:23:55 ~ 14:38:28)
@Euxinos007 olm limitlerim dolu limitlerim çekemiyorum ya

  • niceguy  (04.11.16 14:36:51)
Limitlerin dolu ve birikimin yoksa evden niye ayrıldın, durumunu düzeltene kadar eve geri dön:/ (Aile evinden ayrıldın diye düşünüyorum)

  • peggy  (04.11.16 14:39:33)
@peggy evden ayrılmadım tam net olarak açıklayan kelime sanırım kovulmak.(ve Ahmet kaya çalmaya başlar)

biri de çıkıp demiyor ki "hocam böyle konuş şöyle konuş"
  • niceguy  (04.11.16 14:54:27)
Hımm anladım o zaman kolay gelsin:(

Patrona de ki: Sizinle önemli bir konu hakkında görüşmek istemiştim, müsait misiniz?.
-Evet?
*Evden ayrılmak durumunda kaldım, yeni bir ev kurabilmek için nakit ihtiyacım var. Sizin için uygunsa, bana 5000tl kadar avans verebilir misiniz? Maaşımdan uygun gördüğünüz şekilde taksitler halinde kesersiniz. Bana bu şekilde yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Az ve öz konuş, çok uzatma, bir çırpıda söyle derim. Hayır derse de istifa etme, manyak mısın? İsteyenin 1 yüzü, imkanı olup da vermeyenin 2 yüzü kara.
  • peggy  (04.11.16 15:07:02)
Durum şu işte arkadaşalarda sağda solda kalıyorum bir haftadır.
Evden tek bir eşya alamadım.
Senet çok mantıklı geldi en azından adam kendini güvende hisseder.
Bide takdir sizin filan derim. Başka ne deyim ya
dostlar yardım edin güzel bir hayat kuracağım ne deyim
  • niceguy  (04.11.16 15:08:23)
@peggy tam senin dediğin gibi söylersem bi an kafamda canlandırdım adam"s***** git lan çık odadan diyecek gibi geldi." :)

  • niceguy  (04.11.16 15:09:50)
@niceguy, o kadar uyuz bir adam değildir inş. :D
Hala konuşmadın mı? Merak ettim ne diyecek.

  • peggy  (04.11.16 15:53:01)
patronunu sen tanıyorsun. ifadelerine bakılırsa sen ne şekilde söyleysen söyle olumsuz bi tepki verme ihtimali yüksek sanırım. öyle olunca işin sıkıntıya girecekse hiç patron topuna girme madem. bi yakının sana kredi çeksin en kötü.

  • manuel mandalina  (04.11.16 16:05:45)
"iş gören" biriysen kesinlikle verir, benim eski patron borç verecek çalışan arıyordu kendine daha da mahkum etmek için ama büyük resimde olay hayır işi tabi :)

  • Golgi  (04.11.16 16:09:42)
@manuel mandalina risk alayım diyorum

  • niceguy  (04.11.16 17:18:34)
@Golgi deli gibi çalışıyorum
"iş gören" im yani

  • niceguy  (04.11.16 17:19:10 ~ 17:19:30)
ben o şekilde 3bin almıştım eski çalıştığım yerden, sonra da 5 taksitle maaştan kesilmişti. konuş direkt, tırsma, yemez insanı sonuçta..

  • hosein  (04.11.16 17:27:46)
vermediler

  • niceguy  (07.11.16 17:14:17)