Pipo nereden alinir

Bir arkadasima hediye alacagim ama guzel birsey olsun
Eskisehirde iyi yapanlar var demislerdi ama hic bilmiyorum
Pipo nereden alinir neye dikkat etmek lazim

Tesekkurler

bir kere tüttürmesi en zevkli pipo, güzelce kullanılmış, yaşlı bir pipodur. Avrupa'da eskiden bir erkek çocuk doğduğunda, bu çocuk için bir pipo yaptırırlarmış ve bu pipoyu çocuk 16 yaşına gelene kadar bir denizciye verirlermiş kullansın diye. Sonuçta çocuk 16 yaşına gelince de çocuğa hediye edilirmiş.

eğer Türkiye şartlarında arkadaşına gerçek ve iyi marka bir pipo almak istiyorsan türkiye'de de satılan yabancı bazı markalar var. Bunları tercih edebilirsin. Yalnız fiyatları ithal olduğu için olması gerekenden pahalıdır.

mesela (bkz: peterson)

eğer yerli olsun, düşük bütçeli olsun diyorsan ya Pipsan ya da Şahin marka alırsın. Yine Şahin'in imajı bana kalırsa Pipsan'a kıyasla daha iyidir. Şekilden ziyade ağacı ve ustalığı önemlidir ama yine de bu bir zevk işi ve herkesin zevki başkadır. O yüzden en azından klasik bir modele yönelirsen arkadaşın daha rahat kullanabilir.

Bunlar dışında bir önerim daha var o da 'corn cob' diye geçen pipolar. Eğer ne alacağını hiç bilmiyorsan araştır çevrende pipo ve tütün satan yerlerde şöyle bir şey varsa al gitsin: www.amazon.com
  • idexo  (27.10.16 11:20:39 ~ 11:22:26)
eskişehirde espark avm'nin içinde şahin pipo var. ürünlerinin kalitesi biliniyor. daha özel bişey olsun, mesela lületaşı olsun falan dersen odunpazarında atlıhan el sanatları çarşısı var, orada da çok çeşit pipo bulabilirsin.

  • jonestown  (27.10.16 11:45:53)
ikinci el için pipomarket'e bakabilirsin estate kısmından. çok iyi bir sitedir burada reklam gibi olmasın ama:)

  • hlt1985  (27.10.16 11:47:27)
eskişehirde dedilerse lüleden olanları kast ediyorlardır. ama onları da genelde tavsiye etmezler diye biliyorum.

  • kljgslsdkjsd  (27.10.16 14:43:23)