[]

amerikada düğün masrafları ?

Amerikada bizdeki gibi düğün masraflarını bir tarafa kitleme adeti var mı ? erkek yada kadın tarafı öder gibi ? teşekkürler.
 
Sen nerdesin ya :( çok özledik seni.

soruya cevap evet var, nikahı kilisede veya belediyede gelinin ailesi karşılıyor ama düğün masrafı genelde erkeğe kilitleniyor. Gene de eşyalar vesairede yatak odasını kız tarafı alır gibi bi şey yok :D
  • ekaterina  (25.10.16 01:42:58) 
gelenek gelinin ailesine kitlemedir, esyalar zaten ya alinmis oluyor (birlikte yasiyor oluyorlar) ya da oyle bir tarafa kitleme olmuyor, ciftler kendi kesesine gore aliyor. ancak etrafimda yeni nesil ciftlerden hic oyle ciddi ciddi gelinin ailesine kitlenen gormedim, bence daha cok turkiye'de 'dugunu erkek yapar' diye ikinan tiplere benzeyen amerikalilar o konuda geleneksel davraniyor.


  • kassiopeia  (25.10.16 16:46:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.