Dovme bakimi

Merhaba, dovme yaptirali 1 haftaya yakin oldu, ilk gunden beri vazelin ile nemlendiriyorum. Simdi kabuk bagladi ve kalkan kabuklarin altinda biraz soluk gordum dovmenin rengini, bu normal midir? Vazelin ile devam mi etmeliyim

Bir ton daha koyu çıkar ilk yaptığı kadar siyah olmasını bekleme. Aşırı soluk bir görüntü varsa bir problem olabilir. Tamamen düzelene kadar nemli tut

  • gozu acik sevisen yahudi  (20.10.16 10:39:58)
kabuklu halindeki koyuluk kalmayacaktır, biraz açılacak renk ama soluk da olmaması lazım.

bu arada bir hatırlatma, kabukları yolma. vazelin sürerken kendiliğinden dökülsün.
  • teritori  (20.10.16 10:53:28)
Kabukların altında zar vardır. rengi zamanla oturur diye düşünüyorum. kabukları kesinlikle siz kaldırmayın. nemli olması gerekiyor.

  • teknikekip  (20.10.16 10:54:02)
Bepanten işe bakım yapman lazım. Hiç kurumayacak şekilde. O zaman kabuk bağlamazdı. Kötü bakmışsın dövmeye.

  • hasmetizm 2046  (20.10.16 12:15:59)
kötü bakmışsın dövmeye +1 sürekli nemli tutman gerekiyor kabuk bağlamaması için. neyse artık bağlamış. sen kabukları yolma. aşırı soluk anormal bir görüntü yoksa normal.

  • ruhen hastayim ben  (20.10.16 12:48:32)
bepanthen veya thiocilline'le bakman gerekirdi.
vazelinle hava almaz.

bu süreçte vazelini banyo yapacağın zaman, üstüne kalın şekilde süreceksin ıslanmaması için.

bütün olarak ya da büyük parçalar halinde kabuk tuttuysa, evet kötü bakmışsın demektir.
hafif pütürler olması normal ama.

kabukların altından 1-2 ton soluk çıkar, ama eğer çok soluksa rötuş gerekebilir.
  • blatta hiberna  (20.10.16 13:07:09)
Su an ne surmeliyim?

  • renkli hayalet  (20.10.16 13:19:37)
bepanthene merhem sürmelisin, artık bepanthol oldu gerçi bebek poposu için olandan.

www.google.com.tr
  • 111111  (20.10.16 14:59:49)
  • Apocalypse  (20.10.16 16:03:57)