[]

dolar alışveriş

961 dolarlık bi alışveriş için iş bankası kredi kartı benden ne kadar para çeker? kurları nedir ya. kimse düzgün bi cevap vermedi arayıp sordum
 
bugün yaptığın bir alışverişse 2979 lira gibi bir miktar çekecek, çokmuş :(


  • evde liyakat kalmamis  (18.10.16 14:41:37) 
bankanizla gorusun. dolar cinsinden yaptiginiz alisverisi bankaya yine siz dolar cinsinden odemek istediginizi soyleyin. boylece banka kur farklariyla isiniz olmaz.


  • idexo  (18.10.16 15:29:30) 
guncel gise dolar satis kurundan ceviriyor.
kesin bilgi RT.

  • jedilance  (18.10.16 15:50:07) 
şimdi bilmeden ortalığı bulandırmış olmayayım ama visa ve mastercard'a göre değişiyor olabilir bu durum. mastercard için şunu deneyin.

www.mastercard.us

edit: şu da visa

www.visaeurope.com


bank fee banka komisyon almıyorlarsa sıfırdır herhalde.
  • kaichi  (18.10.16 15:54:51 ~ 15:58:26) 
2979'dan daha fazla çekeceğini düşünüyorum. iş bankası güncel kur listesine bakarsanız yanılırsınız.


  • burya  (18.10.16 15:58:47) 
illa kaniti bulduracaksiniz:

www.isbank.com.tr

"Bunun yanında; VISA Klasik Yurtiçi-Yurtdışı ve MasterCard kredi kartlarımızla yurtdışında yapılan harcamalar ise işlemin karta borç kaydedildiği günden bir gün önce geçerli olan gişe döviz satış kapanış kurundan TL’ye çevrilerek hesabınıza borç kaydedilmektedir. "

3031 TL ediyor iste.
  • jedilance  (18.10.16 16:32:22 ~ 16:33:28) 
iş bankası güncel kurdan ediyorsa ne güzel. ben halkbank ve akbank kullandım şu ana kadar. kesinlikle güncel kurdan fazla çıkıyordu hesap. amazon gibi siteler kendileri de bir dönüşüm ücreti uyguluyor sanırım.


  • burya  (18.10.16 16:39:33) 
tekrar etmek istiyorum: bankanizla gorusup siz kendiniz dolar olarak odemek istediginizi soyleyin. size ayni kartiniz icin bir de dolar ekstresi cikarirlar hesap kesim tarihinde. siz de istediginiz yerden dolar alip odeyebilirsiniz boylece.


  • idexo  (18.10.16 21:57:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.