Kardeşini emen kedi?

2 tane kardeş kedi aldım, biri diğerinin boynunu emiyor sürekli. Hayvanın boynu sırılsıklam oluyor ama aynı zamanda da gırlıyor. Bu alışkanlığı geçirmek için bir şey yapmalı mıyım veya ne yapabilirim?

Meme sanıp emiyor, yaşlı kedilerde bile zaman zaman olabilen bir huy. Bir şey yapmana gerek yok, zararlı değil.

  • buff  (17.10.16 14:08:52)
buff +1
bir de boyunları kaşındıüı zaman keyiften gırıldarlar. insanların parmak emmesi gibi düşün.

  • tururo  (17.10.16 14:30:00)
eğer bir daha anne emmeyecekse, bence yavaştan emmeye başlayınca ayırın. bizimki de ilk geldiğinde ay çok tatlı bizi emiyo ehi ehi diye bi şey yapmadık, hayvan gibi oldu şapur şupur her yeri tükürük yapmaya başladı, sonra da vazgeçirmesi çok uzun sürdü :(

  • freya  (17.10.16 15:18:43)
Sıkıntı yok, normal hareketler.

  • bigbadabum  (17.10.16 16:22:32)
Bizim ufaklik da erkek kedinin memesjne yapisiyordu. Erkek bi sure bisey demedi ama bu is uzafikca cani acimaya basladi herhalde tepiklemeye basladi yaptiginda oyle oyle birakti ufaklik. Bazen uykudan kalkinca bi sasirip meme aradigi oluyor gene de. Yani kardesi rahatsiz olunca biraktirir diye dusunuyorum

  • red g  (17.10.16 16:41:38)
2 yaşına geldi benim kedi hala tülbent emiyor. ilk sokakta bulduğumuzda çok küçüktü el kadardı annem kucağına alınca boynunda tülbent vardı nasıl ısındıysa bi emmeye başladı 2 senedir o tülbenti emiyor. o olmayınca ağlıyor yıkayıp yeniden veriyoruz. geçmedi bu huyu

  • apathetic  (26.10.16 17:37:20)