Abd ye telefon kargolamis olan var mi ya

Almaz olaydim bi iphone aldim bozuldu. Yaptirmak icin abd ye yollamam gerek ups e ggittim 270 tl fiyat cektiler eyvallah ama telefon gumruge takilabilir diyorlar. Gidip gitmeyeceginin herhangibir garantisi yok ne tavsiye edersiniz

hocam fiyatı yaz sent for repair - no commercial value - de usa'da buyuk ihtimalle gecer gumrukten, kargoyu alacak kisiye de bildir
fakat su var
diyelim tamir ettiler
turkiyeye sokmak sikinti
  • kingcyrax  (13.10.16 18:38:33)
Ben PTT kargo ile evrak olarak yollamiştım. Cok da ucuza gitmisti. Donuste arkadas kendi getirmisti.

  • perferil  (13.10.16 18:59:26)
2-3 ay önce ptt ile amerikaya ufak bir kutu gönderdim. telefon kutusu kadar. 27 lira tuttuydu yanlış hatırlamıyorsam. kutuya sağlam bir şekilde koyup iyicene bantla. üzerine apple ile yaptığınız bir yazışma varsa onu yapıştır. diğer tarafına da gideceği adresi yapıştır ve bir tarafına görülecek kadar "service request-repair" falan yaz. ptt'ye götürünce de taahhütlü şekilde normal kargo olarak göndereceğini söyle. acele posta, hızlı posta vs. vs. bunlar fasa fiso. direkt dediğim şekilde gönder. 10 gün sonra falan ulaşır.

  • mr.goodcat  (13.10.16 19:22:00)
yolladin diyelim arkadaslarin dedigi sekilde, ama geri gelmesi sikinti olabilir, ulkeye kesin girmez o, gumrukte ugrasirsin, belki bekletilmeden amerikaya direk geri iade bile olabilir.

  • jedilance  (13.10.16 19:37:15)