Duşta kullanmak için ayrı bir diş fırçanız var mı?

Taşınırken farkettik ki seyehat için olanın dışında evde benim 3 farklı diş fırçam var. Bir tanesi banyo lavabosu yanında, bir tanesi duşun kenarında, bir tanesi spor çantasında duruyor. Bir tane de ofiste çekmecemde. Toplamda, seyehat için olanla birlikte, 5 tane diş fırçam var. Sizde durum ne?

Sorular:
1. Kac diş fırçanız var?

Asıl merak ettiğim
2. Duşta kullanmak için ayrı bir diş fırçanız var mı? (Her seferinde taşımak zor geliyor, duşta da fırçalıyorum ben dişimi, fırçalanmaz mı? Dursun orada bir tane, hep fırçalayalım, olmaz mı? )

1- 3 tane. biri iş yerinde, biri evde biri de seyahate çıkarken kullandığım.

2- hayır yok, duşta fırçalamıyorum.
  • fakyoras  (12.10.16 10:47:32)
1) 3 tane. Biri ailemin evinde, biri kendi evimde biri de seyahat çantamda.
2) Hayır, duşta diş fırçalamıyorum. Dişlerimi duşa girmeden önce banyodaki fırça ile fırçalıyorum ve sonra duşa giriyorum.

  • köstebek kurabiye  (12.10.16 10:50:24)
2 tane, biri seyahat biri de sürekli kullanım için. hakikaten duşta neden fırçalıyorsunuz? yani böyle duş alırken diş mi fırçalıyorsunuz?

  • dahili meddah  (12.10.16 10:56:52)
Bi tane var. Home office olduğu için iş yeri fırçası yok, duş fırçası da yok, seyahate de banyodaki fırçayı paketleyip götürürüm.

  • harzem  (12.10.16 11:01:53)
3 tane var. lavabonun yanında, ofiste, çantamda.

duşta diş fırçalamak inanılmaz bir su kaybı bence, duşu bir an önce bitirip çıkıp musluk kapalıyken diş fırçalamak daha iyi değil mi?
  • freya  (12.10.16 11:04:20)
@Dahili meddah,
Böyle saçlarımı köpürtuyorum, sonra o biraz öyle dururken ve ben beklerken suyu kapatıp dişlerimi fırçalıyorum.

Duştan tertemiz çıkma hissi çok güzel geliyor. Dişler de temiz.

@freya, sana da cevap vermiş olmuşum. Musluk kapalı.
  • shadowcat  (12.10.16 11:05:22 ~ 11:07:31)
ben de dusta muhakkak fırçalarım. iki diş fırçam var biri ailemin evinde. bir yere gidiceksem taşıyorum fırçamı.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (12.10.16 11:08:01)
bir tane fırçam var, lavabonun yanında duruyor. 3-5 ayda bir değiştirmeye gayret ediyorum. yaz tatillerinde, kısa seyahatlerde kullanmak üzere colgate'in, signal'in falan ucuz fırçalarından alıp tatil sonrasında atıyorum onları. evde curaprox kullanıyorum.

  • orient blue  (12.10.16 11:17:44)
1 tane var.3 ayda bir degistiririm.seyahet ederken farkli bi firca almiyorum buzdolabi posetinin icine atiyorum.

Dusta fircalamayi ilkkez duydum ben.ilginx bi zevk gercekten.
  • obez pacman  (12.10.16 11:24:42)
@sour, normal fırçalama ile bir fark yok ki :). Nasıl o zaman üzerimize köpükler gelmiyorsa, burda da gelmiyor. Gereklilik degil tabii.

  • shadowcat  (12.10.16 11:29:05 ~ 11:29:54)
6-7 tane var sürekli denediğim için, deneyip deneyip kenara atıyorum.
seyahat için 1 tane var, genelde 1 yumuşak ve 1 sert fırçayı dönüşümlü kullanıyorum. İş yerindede 1 tane var. toplamda aktif kullandığım 4. 40 yapmadı :/

  • eja  (12.10.16 11:30:02)
Dusta dis fircalama vok iyi bir fikir degil firca islandikca sertligi azaliyor ve temizleme etkinligi de azaliyor. Tukuruk ile agiz icinde islanmasi yeterli, ayrica dus bolmesi genelde daha nemli kaldigindan fircada bakteri kolonizasyonu daha fazla olur. Ben dusta dis fircasi kullanmiyorum. Cikinca lavaboda fircaliyorum.

  • neferkitty  (12.10.16 11:41:44)
1. İki tane var, bir evde, bir iş yerinde. Seyahat için ayrı kullanmıyorum, bunlardan birini alıyorum.

2. Yok. Duşta diş fırçalamayı ilk defa duydum, duştan çıkınca veya girmeden fırçalıyorum.
  • peggy  (12.10.16 11:53:45)
1- bir tane var. seyahate giderken onu yanıma alıyorum, kutusu var, ona koyuyorum.
2- hayır, duşta hiç fırçalamadım dişimi.

  • nathanieltroy  (12.10.16 12:00:04)
duşta diş fırçalamak nedir ya ashshaga. 3 tane var ev-dükkan-seyahat

  • cekilmis gayfe  (12.10.16 12:00:36)
1- İki. Biri dükkanda, diğeri de evde.
2-yok; lakin iyi aklıma düşürdün. ben de bundan böyle duşta dişimi fırçalamayı deneyeceğim.

  • pangea  (12.10.16 12:02:52)
harbiden ya duşta diş olayı güzelmiş? hazır su akıyoken faydalanmak güzel olur he

benim bi tane var. yanımda taşıyorum.
  • kupigometa  (12.10.16 12:50:59)
annemlerin evinde
yazlikta
kendi evimde
kamp cantamda duran
ofiste
  • jimicik  (12.10.16 13:06:42)
kullanımda 2 fırçam var. biri evde, biri ofiste. evde en az 3-4 tane açılmamış yedek fırça durur, fırça almayı seviyorum :)
seyahate çıkacağım zaman hangisi eskidiyse onu alıp, seyahat bitiminde onu atıp, yerine yenisini koyuyorum.

duşu genelde akşam yemeğinden sonra aldığım için duşta dişimi fırçalıyorum ben de. ama konumu duştan uzanıp alacağım mesafede olduğundan kabinin içinde olmasına gerek duymuyorum.
  • manuel mandalina  (12.10.16 13:37:05)
1- evde alt katta
2- evde ust katta
3- evdeki diger lavaboda
4- ofiste
5- annemlerde :)

soru2'ye cevap: dusta yok :)
  • kamyonsans  (12.10.16 13:39:51)
1-6 tane varmış. 1 tane evde normal 1 tane elektrikli, seyahat için de 1 tane, işyerinde, ablamda ve annemlerde de 1'er tane var.
2-hayır duşta dişlerimi fırçalamıyorum.

  • hypathia  (12.10.16 15:11:30)