Universitedeki ders notlarınızi saklıyor musunuz?

4 yılda o kadar ders islemisiz, notlar almisiz. Ben normalde saklama taraftariydim ama bu kadar kagit birikince taşımak, düzenlemek de dert oluyor. Önemli derslerin notlarini defterlere temiz şekilde geçirip saklamışim mesela. Digerlerini ne yapayım? Atmaya kiyamiyorum; ilerde ise yarar mı, bilmiyorum.

Siz ne yapıyorsunuz? Bütün notlarınızi saklıyor musunuz yoksa attıniz mi?

Ben saklıyorum. Hepsi bir dosyada ve defterlerle birlikte yerde duruyor.

  • Dr_Stat  (03.10.16 13:08:09)
Defter pek kullanmıyordum, dijital olarak her şeyi saklıyorum.

  • crown  (03.10.16 13:12:20)
Saklıyordum, en son evlenirken attım. Yıllardır bir işe yaramamış, bundan sonra da yaramaz diyerekten. Boşu boşuna yer kaplıyor.

  • peggy  (03.10.16 13:13:33)
Saklamıyorum.Saklama amacınız nedir merak ettim?

  • bardakigüneşgözlüğü  (03.10.16 13:13:42)
Bende saklıyordum.Mezun olalı 9 yıl olmuş ve 1 gün bile olsun açıp bakmadığımı farkettim.Bu yüzden de hepsini çöpe attım.

  • josefen  (03.10.16 13:14:59)
sadece önemli olabilecekleri tutuyorum. ileride bi şekilde tekrar açıp okumak isterim belki dediklerimi. ama önemli ölçüde attım geçenlerde. epey yer boşaldı dolabımda.

  • nathanieltroy  (03.10.16 13:17:11)
duzgunce kesip adf ozellikli bir tarayicida tarayin dropbox'ta saklayin. kagitlar cope.

  • redlinetheturk  (03.10.16 13:17:16)
Ben saklıyorum.

Ek yanıtlar: eksiduyu.ru
  • dissendium  (03.10.16 13:18:38)
saklıyorum. her dönemi ayrı bi şekilde poşetleyip bir koliye doldurup kaldırdım.

  • rayde  (03.10.16 13:19:36)
kitap şeklinde olanları saklıyorum ama aldığım notları attım.

  • hosein  (03.10.16 13:20:21)
Her şey duruyor :)

  • cok joleli ozgur  (03.10.16 13:22:36)
bir kaç tane çok önemli notum vardı.
profesör bir hocam vermişti hatta onları.

geçenlerde dolabımı düzenlerken baktım bir çoğu güncelliğini yitirmiş. hocama ayıp olmasın diye aradım, eğer kendisi de istemiyorsa atacağımı söyledim "halen saklıyor musun ya onları at gisin hıammına" dedi. ben de attım.

çok spesifik bilgiler olmadığı sürece ders notu saklamak bana mantıklı gelmiyor artık.
  • teritori  (03.10.16 13:28:30)
Sınavlardan geçtiğim zaman atmıştım çoğunu, ilk başta salaklık yaptığımı düşündüm sonra mantıklı olduğuna karar verdim zira kanunlar değişiyor, uygulama değişiyor. O notların varlığı bir süre sonra sadece kafa karıştırıyor.

Bir de birkaç yıl sonra çok temel geliyor o bilgiler, onları açıp okumaktansa kanun karıştırır, kalın kalın kitaplar okur oluyorsun konuyla alakalı.

Değişen kanunlardan sonra ve mesleğe atıldıktan sonra, okulun yanındaki fotokopiciye gidip kanun ile alakalı ne anlatmışlar diye yeni not alırsın en kötü, ben yapmıştım, faydalı oluyor.
  • kaymaktutmayansicaksut  (03.10.16 13:32:52)
Hepsini attım ve şimdi çok pişmanım. O dönem yüksek lisansa devam etmeyeceğim diyordum sonra ettim ve notlar aşırı lazım oluyor bazen.

  • buff  (03.10.16 13:33:50)
her sınavdan sonra atıyorum. cevapları okuyunca ' çıldırdınız mı' diye düşündüm.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (03.10.16 14:02:49)
lisedekiler bile duruyor, belki bir gün işime yarar diye. tam bi istifçiyim bu konuda.

  • nice tnetennba  (03.10.16 14:04:44)
Notları attım, kitaplar duruyor.

  • pike  (03.10.16 14:06:19)
4-5 sene sakladık sonra güzel bi temizlik yaptık eşimle birlikte. minik bir koli şeklinde ayırdık, diğerlerini attık. ayırdıklarımızda işe yaramadı açıkcası sadece özenle hazırladığımız notlar diye tuttuk. makine elemanları defterim var mesela atmaya kıyamadım baya güzel tutmuştum notları. internette var zaten bilgiler birazda hatıra işte. ilerde onlarıda atarız.

  • yue  (03.10.16 14:10:54)
Akademik kariyer yaptığım için saklıyorum.
4 sene önce üzerinde çalıştığım konuları bırakıp başka alanlara yönelmiştim, şimdi tekrar eski konuyla ilgili bir iş yapmaktayım. Böyle olunca eski notlar çok kıymetli oluyor. Tekrar sıfırdan açıp öğrenmektense hali hazırda yazılmış çizilmiş notlar baya kıymetli.

Sunumları falan zaten google drive, dropbox gibi yerlerde tutuyorum.
  • chitosan  (03.10.16 14:12:21)
Ben de saklıyorum. Hatta hayatta yapmam dediğim halde mezun olduktan kac yıl sonra döndüm kendi bölümümde yüksek lisansa basladim sakladığım iyi olmus haliyle.

  • passive aggressive  (03.10.16 15:04:48)
saklanmalı saklıyorum.

  • penquensiqer  (03.10.16 15:23:02)
ben kardesim icin saklamistim hic bir isine yaramadi, ben de firlattim attim. Derse girip ogrendikten sonra nota ihtiyaci yok, derse girip ogrenmedikten sonra da notla isi yok zaten.

Bir de, ogretmenine, profuna, okuluna, yilina vs vs gore zaten ders notu cok daginik kaliyor. yarim yamalak dersi dinlemissin, sonra gidip abinin dort yil once aldigi notlari okuyosun, profun onem verdigi seylerin o notlarda olmasi cok zor.
  • beriberi  (03.10.16 15:36:27)
bir koltugun alti bunlarla dolu. kiyamiyorduim ama musait bir zamanda vedalasip aticam.

  • jimicik  (03.10.16 15:38:05)