yeni ev tutmuş arkadaşlara hediye

ne alınır?neyiniz eksik diye sormadan, kesin lazım olur dediğiniz şeyler var mı?

36'lı selpak'ın en kaliteli tuvalet kağıdı. popoları bayram etsin.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.09.16 20:04:19)
Çaycı gibi bir şey al bence.

  • yue  (30.09.16 20:05:40)
ütü masası?
şaka değil, hep eksik olur nedense :))

  • dene  (30.09.16 20:06:59)
Çay seti, tava, tencere.

  • Piukh  (30.09.16 20:22:52)
Nevresim al, kesin lazım olur ve fazlası da olmaz.

  • buff  (30.09.16 20:41:02)
Bulaşıklık, tuvalet fırçası gibi plastik malzemeler hep eksik olur. Çaydanlık da önemli.

  • yirmisantim  (30.09.16 20:57:51)
tava olabilir aslında, hem akşam yemeğinde kullanırız.

  • mungojerry  (30.09.16 21:14:22)
ben ilk eve çıktığımda evde doğru düzgün bardak bile yoktu o yüzden arkadaşım 6'lı bardak seti aldığında sevinç çığlığı atmıştım. şu an hala evde 6'lı fincan seti yok mesela. fazla pahalı diye tekli fincan almıştım biri alsa yine mutlu olabilirim. tava, tencere, dalga geçiyor gibi olacak ama borcam, düdüklü tencere, kitaplık(ev hediyesi olarak alınır mı bilmiyorum ama dekoratif kitaplıklar var duvara monte edilen şık duran cinsler onları kastediyorum yoksa git 5 raflı kitaplık al demiyorum) masa lambası, mum, mumluk, battaniye ya da pike (daha önce ev kurmamış yeni ev kuran biriyse -mesela bir öğrenci- yorgan yastık battaniye pike nevresim takımları her şeye ultra ihtiyaç oluyor) bunlar ilk aklıma gelenler ama tabi ki arkadaşınıza bir sorun derim. evin bi ihtiyacı var mı diye.

  • manuelka  (30.09.16 21:26:17)
Ben @sarap kadehi'nin tam tersini dusunuyorum, sus esyasi alma demeye geldim. Hediye alinan sus esyalarindan nefret ediyorum, zira hem bos evi seviyorum hem de ben gittigim yeni yerlerde zaman icin de begenip keyfine gore az ama oz almayi tercih ediyorum. dolayisiyla bu tur gelenler ya oyle bi kosede duruyor ya degistiriyorum. Ama insan her zaman ihtiyaci oln her seyi almayabiliyor, bazen bugun/ yarin alirim diyorsun falan filan. Bence ya pasabahceden boynerden ya da teknolojik dukkandan degistirebilecegi bisi al, en kotusu degistirir.

  • kassiopeia  (30.09.16 21:37:26)
Makarna tenceresi tabiki.

  • zagem  (30.09.16 21:40:15)
ev hediyesi = borcam

  • spirit crusher  (30.09.16 23:26:14)
ilk taşındığımda aklıma hiç gelmeyen ıvır zıvırlar eksik çıkıyordu ve her gün 1 milyoncu diye tabir edilen (rtık 5 tlci oldular :P) yerlere gidiyordum.

Tirbüşon, rende, sarımsak soyacağı, buzluk, kepçe altlığı, çerezlik vs gibi ufak tefek akla ihtiyaç halinde gelecek şeylerden bir set de bence çok pratik olur :D
  • neferkitty  (30.09.16 23:45:07)
Nevresim alma demeye geldim, king size kullaniyorlarsa boşa gider. (Evde bekleyen 4 takim kullanilmamis nevresim var) ev tekstili alacaksanız havlu olabilir bir de nedense ev terligi aklima geldi.

  • physcos physcos  (01.10.16 00:09:36)
vileda

  • oberon  (01.10.16 00:10:57)