[]

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı

İş yerim özel sağlık sigortası yaptırdı. Daha önce kontrol amacıyla muayene olduğum (bir rahatsızlık olmasa bile) şeyleri bile kapsam dışı bırakmış sigorta şirketi.

Eskiden Allianz ile çalışırdım. Hiç böyle şeyler olmazdı. Her şeyi kapsardı. Tedavi gördüğüm şeyleri bile. Şimdi niye böyle? Genel bir uygulama mı yoksa satın alınan paketle alakalı mı? Eğer öyleyse muayene olmaya korkarım artık:)

Merak ettiğim herhangi bir konuda tedavi görmüş olsam ya da kalıtsal bir bsıkıntı varsa bile bunu da kapsayan paketler var mıdır?

 
genel olarak sigorta şirketleri kronik hastalıklarını kapsamaz. örneğin ben artık yüksek tansiyon hastasıyım ve ilaç kullanıyorum, o sebeple kapsamıyor sigorta.

diğer taraftan sırf kontrol amaçlı atıyorum böbrek ya da karaciğer değerleriniz kontrol edildi diye de kapsamdışı bırakmak ilginçmiş.

şuana kadar kronik hastalığı kapsayan paket duymadım, belki çok yüksek meblağlar ödeyerek kapsatabilirsiniz ama onda da zaten astarı yüzünü geçer diye tahmin ediyorum.
  • hosein  (27.09.16 15:23:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.