amerika vizesi kalis suresi

2009 yilinda 10 yillik vize almistim. o yil 2 hafta kalip dondum. bu sene de temmuz ayinda 2 hafta kaldim.

iki !sorum var.

1- kalis suresini giristeki gorevli belirliyor deniyor. son girisimdeki damgaya baktim. giris yaptigim tarih ve elle yazilmis olarak "B2 VIOPP" ifadesi bulunuyor. bu ne anlama geliyor?

herhangi bir sure belirtilmemesi 6 ay kalabilecegim anlamina mi geliyor? bu arada girerken ne kadar kalacagimi sormustu 2 hafta olarak belirtmistim.

2- bu yil veya gelecek yil tekrar gitmek istesem ve ne kadar kalacagim soruldugunda ornegin 5 ay desem hoop birader ne is derler mi?

1 Visa In Other PassPort demek viopp. onun için endişe etmenie gerek yok.

2- demezler. geri döneceğinize ikna ederseniz demezler. o nedenle hep dönüş biletiniz yanınızda olsun
  • allanpoe  (19.09.16 20:30:17)
Ben ne zaman gitsem 2-3 hafta kalacağım diyorum. Ne dersem diyeyim 6 aylık damga vuruyor pasaporta. İkinci gittiğimde 2 hafta deyip 3 ay kadar kaldım. Sonraki girişlerimde "hayırdır birader sen ne ayaksın" demediler. Hatta en son gittiğimde sordukları tek soru "bu kez ne kadar kalacaksın?" oldu. 1 hafta dedim ve girdim.

  • himmet dayi  (19.09.16 21:00:37)