hic evlenmem diyen

var mı aramızda benim gibi?Ailem baya baskı yapıyor, istemiyorum yahu kararım kesin.Cocukta istemiorm zati.Siz de nasıl durumlar? Yasım 33 cinsiyet erkek

evlenmem demiyorum da beni alan olmaz o yüzden evlenemem diye düşünüp ona göre gelecek planı yapıyorum. bu sayılır mı (32 yaş erkek)

  • genc irisi  (19.09.16 17:16:27)
32 erkek, karşı değilim ama düşüncem evlenilcek doğru insanı katiyen bulamıyacağım şeklinde. bi kere buldum demiştim 3 4 sene devam ettik tam evlenicekken ayrıldık, hayatta 2 . kez bulunabileceğine katiyen inanmıyorum.

  • killerbee  (19.09.16 17:16:51 ~ 17:17:35)
ben evlenmem demedim hiç illa evlenmem gerek de demedim.
Hayat buluşturdu yollarımızı sevdik birbirimizi evlendik.
Çok mutluyuz.

33 erkek.
  • basond  (19.09.16 17:17:21)
ben de istemiyorum. çocuk da istemiyorum, o yüzden bence de bir anlamı yok. kurum olarak bir fonksiyonunu göremiyorum.

  • nilmiye  (19.09.16 17:19:19)
kısa vadede böyle bir planım yok demeyi tercih ediyorum. Hiç evlenmem çok iddialı bir cümle, hayat insanı nereye götürür bilinmez. Aileden şaka yollu baskı oluyor tabi ama gülüp geçiyoruz hep beraber. 32e

  • dostlarorkestrasi  (19.09.16 17:20:56)
bu ülkede evlenmek çocuk yapmak hiç içimden gelmiyor, trafik bile çekilmiyor ki..

  • redeath  (19.09.16 17:21:26)
7 yıllık ilişkinin bitmesiyle dikiş tutturamamış bir şekilde yaşadım. ve 3 yıl gibi bir süre herhalde evlenemem artık diyerek dolandım durdum. Son 2 yıldır ise yeğenimin hayatımıza girmesi sonucunda evliliğe bakış açım değişti sayılır ama uygun insanı bulamadım henüz. bulursam neden olmasın (34 erkek)

  • Abraxass  (19.09.16 17:24:34 ~ 17:25:10)
ben de bekarım yaş 32
zaman feci geçiyor.
evlenmem demiyorum da zaman geçtikçe daha zor.
  • lonelyman  (19.09.16 17:28:36)
30 yaş üstü bekar erkek veritabanı gibi olmuş cevaplar :) asla evlenmem demiyorum ama çok zor bulurum gibi geliyor çünkü evlilik zor ve korkutucu. muhtemelen ben de belli bir yaşı geçersem evlenmeyeceğim diye düşünmeye başlarım.
26 k

gerçekten istemiyorsan aile baskısının önemi yok. onlar da anlayacaklar bir noktada kararlı olduğunu.
  • ofelia  (19.09.16 17:41:59)
asla evlenmıycem ve asla çocugum olmayacak, erkek, 35.. sebebi uzun bosver, ama yalnız değilsin.

  • alttaraf  (19.09.16 17:46:37)
evlenebileceğim ilişkiler yaşadım, bi sebeple olmadı bitti, çocuk yapmaya ise 30 yaşıma kadar belki olabilir diye bakıyordum ama 30 dan sonra tamamen vazgeçtim. artık evlenmek isteyeceğim biri ile karşılaşacağımı düşünmüyorum. bu yaştan sonra çocuk yapmayı asla düşünmüyorum. evlat edinme konusunu duruma göre değerlendirebilirim belki. 35,k.

  • hypathia  (19.09.16 18:02:08)
Var, her seyi geciyorum; ayni insanla hayatimin sonuna kadar beraber olma dusuncesi korkunc geliyor bana,. Kendime bile katlanamiyorum bazen amk, birak baslasini. Bebek, cocuk falan da hic sevmem ayrica.

29 ergeg.
  • mirandaiam  (19.09.16 19:23:00 ~ 19:29:15)
26 erkek. Diyorum.

  • brad pitt  (19.09.16 19:24:55)
29e. Asla evlenmem demiyorum ama büyük olasılıkla evlenmeyeceğim, gidişat o.

Fakaaat asla çocuk sahibi olmam, bunda kararımın değişmeyeceğinden eminim. Bana göre değil.
  • eloharp  (19.09.16 19:45:24)
26 erkek, bursada yaşıyorum, boğa burcuyum. demiyorum. hayatımı adayacağım hanım hanımcık bir kız arıyorum. tercihen ekşi duyuru hanımlarını çok cana yakın buluyorum.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (19.09.16 21:07:31 ~ 21:07:47)
"hiç evlenmem" demeyi de en az "evlenmek istiyorum" demek kadar saçma buluyorum. insan en azından "o"nunla evlenmek istiyorum" falan demeli. yani evliliğin kendisini özne haline getirmek olmaz. o en fazla araçtır. o aracın kullanımı için gerekli koşullar bir araya gelmişse neden olmasın? diyorum.

  • matrix  (20.09.16 01:32:08)
yaşım 25 cins makinacı erkek, evliliğin kıyısından iki tarafın kafa uyuşmazlığı temeliyle kıyısından döndük. tek çocuk olduğum için kafam bağımsız ve yalnız hareket etmeyi seviyorum, belki "bencil"im. bu nedenle pek evleneceğimi sanmıyorum yani "çeken olmaz" beni pratik hayatta, benim de tahammül çok üst düzey değil zaten.

ayrıca sevgililik - arkadaşlık gibi ilişki kavramlarını karıştırmaktayım ve anlamlandıramamaktayım.
  • rain when i die  (20.09.16 01:52:49)
Evlenince usanırım diye korkuyorum. Öyle kafanızda canlandırdığınız usanma durumu değil. Aşkın ölmesi dedikleri şey. Sevgi devam ederse ne ala. Ama bir yere kadar da değil mi o? Kendime güvenemiyorum. Aldatma meselesi de değil. Tembellik. İstekler karşısında yorulma meseleleri... Erkek, 29.

  • empty man  (20.09.16 01:55:09)
Yaş 35. Zerre kadar istemiyorum ve çocuğa tahammülüm yok lakin çok yoğun duygusal baskı var ailede.

  • arnold schwarzeneger  (21.09.16 09:41:18)
Evlenmem diyen ben varim ama bana baski falan da yapilmiyor, kendi kendime evlenmem diyorum.

  • stavro  (21.09.16 09:53:10)