söz yazdım nasıl olmuş

kimse güzel konuşuyor diye bi dostoyevski istemez.

(yani dostoyevski bile olsa insan konuşmanın yanında başka şeyler arar (bunu ufaktan maddiyata çekebilirsiniz))

evet let the linç begin

yazıyor o daha çok aslında.

  • hasmetizm 2046  (18.09.16 18:40:44)
yazan konuşuyodur da, hadi yazıyor olsun oda olur

veya ne biliyim konuşacak potansiyel vardır yani sonuçta..
  • freetakilir  (18.09.16 18:41:18 ~ 18:41:41)
hiçbi şey anlamadım.

  • nathanieltroy  (18.09.16 18:56:28)
Parantez icinde aciklamasi olmasa anlasilmaz.

  • kuzey li  (18.09.16 18:59:17)
Kesinlikle olmamış, anlamla söz arasında uçurum var, Dostoyevski konuşmak dışında hiçbir şey yapamıyor mu?

  • harvey  (18.09.16 19:00:08)
adamın ilk zamanları genel anlamda fakir ve kitaplarını okuduğunuzda hissettirdiği şeyde bu (kitaplarını da kendi düşünceleri oluşturuyor birde)

  • freetakilir  (18.09.16 19:10:03)
Atasözleri veritabanına ekledim bunu, sen öldükten sonra yayınlanır.

  • bigbadabum  (18.09.16 19:13:30)
al abi senin olsun ayıp ettin.

  • freetakilir  (18.09.16 19:20:09)
Kusura bakma da olmamış

  • thunderlips  (18.09.16 19:55:02)
bilimsel araştırmalar, özlü sözlere düşkünlügün bir aptallik belirtisi oldugunu söylüyorlar. ben demiyorum, upenn diyor.

www.sas.upenn.edu
  • thewizardofearthsea  (18.09.16 20:51:27)
buna düşkünlüğüm olmadığına eminim :D

  • freetakilir  (19.09.16 06:13:07)
konuşmasıyla, hitabetiyle meşhur birini koy bence o zaman daha iyi olabilir.
hatta hayvan koy, al sana atasözü

"kimse güzel ötüyor diye bir bülbül istemez"
de anadoluda dilden dile dolaşmazsa adam değilim :)
  • Corc  (19.09.16 08:26:57 ~ 10:34:34)
Söz açıkladığın anlamı tam anlatmıyor. Bir sözün kullanılabilir olması; toplum/insan/doğa dinamiklerine uygunluğuna, genel kabule, anlaşılır olmasına bağlı.

Dostoyovski'nin hayatını herkesin bildiğini varsayıyorsun, bu hatalı bir varsayım. Bilenler için de anlatım eksik. Maddiyata çekmedi de sara hastalığına çekti, kumara çekti, devlet aleyhine olup hapis yatmasına çekti, sekreteriyle evlenmesine çekti...
"Kimse "sözcüğüyle evrensel kümeyi hedef gösteriyorsun, bu da hatalı.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (19.09.16 09:03:30)