laptop sorusu

1) dahili ekran kartlı 1920x1080 çözünürlükte laptop
2) harici 2gb ama oyun oynatmaya yetmeyecek güçte (hemen hemen ötekiyle aynı sıralamada) bir ekran kartlı 1366x768 çözünürlükte laptop

hangisini tercih ederdiniz?
neden?
aynı bataryaya sahip alette çözünürlük şarj süresini etkiler mi?

2. küçücük ekranda yüksek çözünürlüğün hele de düşük performanslı bi ekran kartıyla anlamı yok. şarj süresini ekran çözünürlüğü tabii ki etkiler.

  • washe  (18.09.16 18:15:07)
@washe a katılmayarak 1.
küçücük ekran dediğiniz laptop demiş arkadaş cep telefonu değil ya.
ben laptopumda bazen hd'den bile rahatsız olup full hd kalitesine çeviriyorum görüntüleri.
  • senolll  (18.09.16 18:21:22 ~ 18:21:40)
oyun oynamaya yetmeyecek güçte bir ekran kartı için düşük çözünürlük tercih edilmez. 1080p ile 1366x768 arasında ciddi fark var. 1'i tercih ederdim.

  • himmet dayi  (18.09.16 18:41:18)
daha yüksek çözünürlük demek daha çok işlem gücü gerektirmek gerek ve elimizde de vasat civarı bi alet var. ssd si olmayan bilgisayarlardan dahi uzak durmaya çalışan bi insan olarak ben 2 diyorum hala. herkesin kendi tercihi tabiikisi de.

  • washe  (18.09.16 19:05:18)
@washe ssd ve ram konusunda gayet iyi aletler. sadece ekran farkı var

  • her giriste sifresini unutan adam  (18.09.16 19:51:14 ~ 19:51:27)
1. Seçenek

  • thunderlips  (18.09.16 19:59:07)
e ikinci ile birincinin ekran kartı farklı değilse full hd al o zaman neden düşünüyorsun ki?

dahili ekran kartları genelde çok tırt olduğu için tercih etmezdim ama ikincisi de çok kötüyse al full hd gitsin.
  • bohr atom modeli  (18.09.16 20:01:18)
@bohr aslında aklımı karıştıran şey, ikisi arasında görüntü olarak çok fark hissedemezsiniz diyen satıcılar. bir de tabi harici ekran kartı olmayınca ram'den çok yer mi, şarj, fiyat aynıyken ekran kartsız alınır mı gibi sorular var

  • her giriste sifresini unutan adam  (18.09.16 20:38:49)
belki ekran kartı slotu vardır. bir bak ona. ama ramden yeme gibi bir durum olur mu bilmiyorum en kötü ram eklersin ya.

  • bohr atom modeli  (18.09.16 21:16:28)
@bohr bugün sordum ekran kartı slotu yokmuş

kararsız kaldım ya, ekran kartı mı full hd mi :/
  • her giriste sifresini unutan adam  (19.09.16 20:20:24)