ütü yapıyor musunuz?

ben şahsen gömlek harici ya da çok kırışan pantolonlar harici hiç bir şeyi ütülemiyorum. zaten neredeyse ütülü gibi oluyor kuruyunca. 3-5 kırışık var diye niye tişörtü ütüleyeyim ki. zaten 20 dakka sonra kırışacak.

ütüye niye bu kadar önem veriliyor türkiyede? siz neyi, neden ütülüyorsunuz?

Aynı senin gibiyim. Ütüyü esasen gereksiz buluyorum.

  • yaren  (11.09.16 14:14:57)
Aynı senin gibiyim. +1

  • zihinden matematik  (11.09.16 14:16:33)
Kot pantolonu sadece yıkandıktan sonra ütülerim tekrar giyerken ütülemem.
Tişört kumaş durumuna göre değişiyor, kuruduğunda ütüye ihtiyaç duymayan düzgün olan tişörtleri ütülemem, ama çok kırışık olanları ütülerim, düzgün olsun isterim.

  • mutekebbir  (11.09.16 14:20:11)
Annem her seyi utuler, utulemek icin helak olur hatta. Bense asarken silkelerim 3-5 kalan kirisikligi acmak icin, sonra da utulemem.

Hala kirisiksa once askida fon makinesiyle acmayi denerim, genelde acilir. Yok acilmazsa baska bir sey giyerim ahjsah utuye bulasmiyorum en sevdigim gomlegi utunun tabanina yapistirdigimdan beri :((
  • kuehles blondes  (11.09.16 14:42:33)
hayatımda ütü yapmadım desem yeridir

  • sta  (11.09.16 14:45:03)
Ütüsüz gömlek pantul giymem. Kendim ütülerim. Ütü yapmayı hiç sevmem.

  • bigbadabum  (11.09.16 14:58:55)
Hayatımda ütü yapmadım desem yeridir +1

Şu ana kadar ya bir ya da iki kez gömlek ütülemişimdir herhalde, o kadar. Genelde ütü gerektirecek klasik tarzda kıyafetler giymiyorum. Kot pantolonu ve t-shirtleri falan ütüleyen insanları ise hiç anlayamıyorum.

Yalnız şöyle bir durum var, benim dolabımda her şey çok düzenlidir, mağaza usülü katlayıp asarım her şeyimi, her şey zaten jilet gibi duruyor dolapta. Kıyafetlerin kırışmasına izin vermeyince (tabii yıkandıktan sonra şöyle güzelce silkerek kurutmak lazım ki en başından kırışmasın. Sonra da simetrik bir biçimde güzelce katlamak ya da fazla sıkıştırmadan asmak gerekir) ütüye gerek kalmıyor zaten.
  • köstebek kurabiye  (11.09.16 15:20:47 ~ 15:25:25)
cok elektrik yakıyo biliyon mu, sevimsiz bisey zaten, nerden tutsan elinde kalıyo

  • balpolen  (11.09.16 15:25:09)
Ütü gerektirmeyen kıyafetler alıyor ve giyiyorum

  • hasmetizm 2046  (11.09.16 15:38:33)
Bazı kıyafetler ütü istemiyor ancak her şeyi ütülemeye çalışıyorum. Ütülü kıyafet daha temiz, düzgün geliyor bana. Kat izi olmuş nevresimleri dahi ütülerim çok zor gelmezse.

  • chipie  (11.09.16 15:40:38)
Vaktim olsa carsaflari yastik kiliflarini bile utuleyecegim ama vaktim olmuyor. O yuzden sadece kiyafetleri giyecegim zaman utuluyorum :)

  • neferkitty  (11.09.16 15:56:29)
Pantolon, gömlek ve tişörtleri ütülerim hep. Bazen ütü takılıyken çamaşır katlamam gerekiyorsa yastık kılıfından iç çamaşırına varana dek ütülüyorum, normalde yapmıyorum.

  • pike  (11.09.16 16:19:39)
Ne varsa utulerim.evet saatlerimi aliyor ama ev kiyafetlerim bile azcik burusuk gorsem giyemiyorum.takintili birimiyim acaba dedim yorumlari okuyunca.

  • brnbrs  (11.09.16 20:57:54)
ben de senin gibiyim. ütü gerektirmeyen giysiler almaya özen gösteriyorum.

  • cikis yolu  (11.09.16 21:27:51)
Okula gitmeden zaman varsa ütülerim.

  • Golden Ratio  (11.09.16 21:29:26)