Mazoşizm

Ciddi mazoşist biriyle karşılaştınız mı hiç? Yani ciddiyetten kastım kendini jiletlemek gibi şeylerden ziyade kendini kesmek, yakmak daha ciddi hasarlar vermek vs.

Yoksa ben bu olayı çok mu yanlış anlamışım?

çok uçlarda arıyorsun örneklerini. biraz daha ortalamaya indirgersen cevaba daha çok yaklaşırsın.

  • bigbadabum  (06.09.16 23:57:51)
yanlış gelmişsin :)

Masoşizm terim olarak Leopold von sacher Masoch edebiyatından çıkmış bir kavram biliyorsun. Ordan gidersek ( en kötü venus in furs) eğer bu mazoşizm "oo acıyı çok seviyorum kendimi keseyim" diye olmuyor. Bu acıyı yaşatacak biri, o aşağılama birinden sana uygulanması gerekiyor vs. vs.

en.wikipedia.org

ayrıca:
en.wikipedia.org
  • qazaqwsx  (07.09.16 00:00:51 ~ 00:21:40)
@qazaqwsx
Kendi kendine yapılanlar değil yani. Baya yanlış gelmişim :)

Teşekkürler.
  • siradam  (07.09.16 00:05:02)
Sadistim eğer merak ettiklerin varsa :)

  • sorumatik  (07.09.16 00:05:20)
o söylediklerin mazoşizmle ilgili değil. olayı yanlış anlamışsın. hatta birinin seni kesip biçmesi de şart değil, o ilişkide sen aşağılanan ezilen şiddet gören ve bundan zevk alan taraf olmalısın kabataslak tarifiyle sana mazoşist denilebilmesi için.

  • dafaisss  (07.09.16 01:14:55)
Mazoşistle karşılaştım ama senin dediğin formatta değil.

  • arnold schwarzeneger  (07.09.16 11:29:01)