domates yetiştirmiş olan var mı?

şans eseri cherry domatesten aldığım tohum tuttu, büyüdü şimdi domates verecek. yeşil yeşil oldular. daha tam büyümediler ama üzerleri tüylü gibi. normal mi bu?

cherry yetiştirmedim, normal domates yetiştirirdim.
üzerinin tüylü olmasını anlamadım pek. bol güneş, bol su, sorun olmaması lazım.
ben de eylül ortası, sonu gibi toplardım. ama geç ekerdim genelde. sadece domates mi var, salatalık, biber filan ekmedin mi?
  • puc  (06.09.16 22:24:44)
Domatesin kendisi mi tüylü? Yaprakları dalları tüylü olması gerekiyordu :)

  • bir3iki7  (06.09.16 22:27:08)
bahçe falan yok daha :) yoğurt kabında yetişti. dediğim gibi şans eseri oldu biraz. yapraklar saplar tüylü. onlarda sıkıntı yok da büyüyen domatesler üzerinde de var. dokununca belli oluyor.
biber de başka yoğurt kabında. o da geç oldu niyeyse. hatta tohumlar bozuldu heralde diye düşünüyordum.

  • sutlu nescafe  (06.09.16 22:40:45)
domates olduğuna emin misin reis? bizim domatesler hiç tüylenmemişti:D

  • England  (06.09.16 22:54:59)
yani domatese benziyor. yaprakları, kokusu, çiçeği falan :D

  • sutlu nescafe  (06.09.16 22:55:43)
dünyaya bi domates getirmek büyük sorumluluk ister. onu artık her neyse, domates olduğuna ikna edersen tüylenmenin de önüne geçebilirsin.

tüylü olabilir sıkıntı yok.
  • bigbadabum  (06.09.16 23:02:38)
göreceğiz bakalım :)

  • sutlu nescafe  (06.09.16 23:07:50)
Benim balkonda yetiştirdiklerim bunlardı, yeşilken bir tüylenme olmadı:

i.hizliresim.com
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (06.09.16 23:10:10)
@ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar
maşallah. yarın foto çekeyim unutmazsam.

  • sutlu nescafe  (06.09.16 23:11:45)
@kakao
rahatlamadım desem yalan olur :)

  • sutlu nescafe  (06.09.16 23:15:54)
domatese çok su vermeyin. Biber domatese göre daha fazla su ister. Güneş ışığı şart. Mümkün olduğu kadar güneşte bırakın.

  • dunyanin dans eden sarki soleyen pisligi  (07.09.16 10:23:03)
hayırlı olsun :) tüylenme normal. domateste koltuk alma, yaprak alma, tepe alma gibi bazı basit yöntemlerle verim 3-5 kat artırılabiliyor, devam edecekseniz göz atmaya değer.

www.google.com.tr
  • kaichi  (07.09.16 11:07:19)
i.imgbox.com
şu durumdalar daha. ne kadar net bilemedim ama dikkatli bakılırsa görülüyor tüyler.
@kaichi bakayım dediklerine. teşekkrüler ayrıca :)
  • sutlu nescafe  (07.09.16 12:22:52)