C# ve Basit Android Oyun Yapımı Öğrenme

Sevgili programcılar ve programlamaya gönül verenler;

1 sene askerde boş geçmesin diye akşamları ve haftasonları basit oyun falan yapayım, hem kendimi geliştirmiş olurum dedim. Şöyle söyleyeyim, bilgisayarlarla arası oldukça iyi, karikatür falan çizen (karakter tasarımı ve benzer konular için), meslek icabı da modelleme programlarına aşina birisiyim (unity için). Ancak C# ve programlama konusunda ilgim olsa da bilgim ve eğitimim yok. Yazılı tarif olursa komutu uygulama ve bazı komutları kendimce yorumlayıp kafama göre değiştirme şeklinde bir iki bir şey yapmışlığım var sadece. İngilizcem de iyi. Sorular şunlar:

Visual Studio ve C# kısa sürede öğrenilir mi, basit mi?

Sizce hiç programlama bilmeyen orta-orta üst seviyede aklı olan bir işlerini halledecek seviyede ne kadar sürede öğrenir?

Tavsiye mutlaka elinde olsun dediğiniz kaynak/program/script var mı? Türkçe iyi olur, İngilizce de olabilir ama. (Birlikte internet var mı bilmediğim için yazılı ya da çıktı alabileceğim kaynak olursa da çok iyi olur.)

Yoksa bu sevdadan vaz mı geçeyim?

Dalga geçeceklere not: Koğuşta çalışmayacağım tabii, asteğmenim. :)

processing diye bir programlama ortamı var (www.processing.org)

sanatçılar için programlama gibi bir düsturu var bence buradan başlayın. 2B oyunları da bununla yapabilirsiniz. programlamanın temelini öğrendikten sonra unity ve c#'a geçersiniz.
  • maxc  (06.09.16 08:12:12)
Yabancı dilin varsa bir çok kaynağa ulaşabilirsin ki, msdn'de istemediğin kadar bilgi var. Visual studio ile c# temelini 2 3 hafta düzenli çalışma ile öğrenebilirsin.

Yotube kaynaklı yüzlerce de video bulursun. Göz ucuyla bakacaksan, programlama dili öğrenmek çok zordur. Genel bir dikkat ve özen ister, kendini vereceksen gözünde büyütme "yolda yürümek kadar kolaydır"
  • tum haklari saklidir  (06.09.16 09:16:32)