Kedim cok hircinlasti

Eve geldim şimdi oyun oynuyor bi yandan ayagima falan saldiriyor kendince ama cok abartti isiriyor baya bildigin. Ustume tırmanıyor yuzume dogru gelmeye calisiyor. Ne yapacak diye biraktim yuzume saldirdi gozumu kacirmasam cizerdi.
1 aylik falan daha evde yalniz kaldi tum gun ondan mi yapiyor acaba normal mi yoksa

Sıkılıyor muhtemelen, ısırmasına zarar vermesine izin vermeden bol bol oynayın onunla :(

  • piremses  (31.08.16 19:05:58)
Ayağınıza saldırmıyor, sizinle oynamak istiyor. Yalnız yaşıyorsanız hemen 2. bir kedi daha alın. Birbirleriyle oynarlar, yalnızlıkları çok azalır. 2 kedi bakmakla tek kedi bakmak arasında çok az fark var. Tek başına hayvanlar bunalıma giriyorlar. Kalabalık aileler dışında tek kedi almamak daha iyi olur.

Yavru küçük olduğu için size ne kadar zarar verdiğini bilemiyor. Tırnaklarını çok geçirdiği zaman elinizi aniden çekerseniz çizer. Büyüdükçe size daha az zarar verecek. Veterineriniz size onun tırnaklarını nasıl keseceğinizi gösterir. Ucundan çok az kesince eşyalara ve size daha az zarar verecek. (inşallah)

Tırnaklarını törpülemesi için kedi mobilyası alabilirsiniz. 25-100 tl arasında fiyatları var.

Evde kendi kendine takılan hayvan kuduz olmaz. Korkmayın. (Allah korusun)

Yalnız yaşayıp iki kedisi olan arkadaşlarımın hepsi çok memnunlar. Tek kedi gerçekten yalnız kalıyor. 2 kat masraf gözüyle bakmayın. Pek çok ihtiyaçları da ortak görülüyor zaten.

İlk kediniz ise kedi beslemiş konu komşudan sık sık fikir alın ya da buraya yazın. 2. kediyi almanız dileğiyle. (aşıları yapılmış bir yavru verebilirim. Bugün annelerini kaybettiler. 1 yada 2 tanesini biz alacağız inşallah. 3.'yü siz düşünebilirsiniz)

Not: İstanbul Avrupa
  • nickelbird  (07.09.16 06:27:43 ~ 06:29:22)