güvenilir midye izmirde

Midye cok seviyorum ama zehirlencem diye korkuyorum yiyemiyorum.Izmirde nerde yiyebilirim güvenerek? Daha önce gıda zehirlenmesi gecirdigim icin çok temkinliyim.

Guvenilir mi bilmem ama en lezzetlisini inciraltinda yersin bence

  • aquarium  (27.08.16 23:07:17)
geceleri inciraltinda, özdilek'in hemen önündeki otoparkta.
gündüz ve geceleri alsancakta kibris sehitlerinde tansasin yanındaki kokoreccide.

  • thewizardofearthsea  (27.08.16 23:08:10)
Zaten yüzde doksanı aynı yerden gelip dağılıyor. Gider en zehirlisini bulurum diyorsan bilemiyorum ama hep yerim şimdiye kadar bi sıkıntı olmadı.
Kıbrıs şehitlerindeki yenidoğanda yiyebilirsin, nispeten kalitelidir. İsimlerine zarar gelsin istemezler diye düşünüyorum.

  • bigbadabum  (27.08.16 23:08:14)
Thewizardbilmemne hocam serkan hamza yi diyor.

  • fbeyza  (28.08.16 08:14:36)
Hemen hepsi aynı kaynaktan geliyor+1
Midyenin en büyük riski ağır metaller, yaşadıkları sudan aldıkları zararlıı organizmalar ve tazelik durumu.

Tazeliğini çok satılan yerlerden alarak sağlayabilirsin. Arkadaşların önerilerine ek olarak Karşıyaka iskelesinin hemen karşısında midyeciler taze midye satıyorlar.

Ağır metaller için %100 güvenebileceğin yer üretim midyeler. Metro, Migros gibi büyük marketlerde oluyor.
Sağlıklı bağışıklık sistemin varsa, abartarak yemiyorsan birazcık midyedeki ağır metalleri vücut atar. Çok da şeyapma yani. Tazesini buldun mu göm.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (28.08.16 10:09:06)