film hakkında ne düşünüyorsunuz

www.imdb.com
izlemek için sormuyorum. izledim ve yorumlarınızı merak ediyorum.

Kitabı okumuştum. Okuması zor bi yazim biçimi vardı. Ama etkilemişti çok. Filmin torentini bekliyodum. İzledikten sonra editliycem.

@filmi de kitabı kadar etkiledi ya. içim daraldı. sevinemiyor bile insan.
  • elorelia  (22.08.16 08:04:09 ~ 21:52:26)
Torrente düşeli çok oldu. Hikayesi güzel, gerçekçi anlatım, iyi oyunculuk. Hep böyle özgün filmler çıksa da izlesek

  • hasmetizm 2046  (22.08.16 08:29:46)
Çocuğun performans fena. Konusu ilginç.

  • bigbadabum  (22.08.16 09:07:04)
izlemesi zor bir film, benim içim daralmıştı. "ne kadar kurtulmuş olursan ol o zorlukların etkileri tamamen geçmez" demeye çalışan sonu pek güzel geçiremedi bu duyguyu, o yüzden ilk yarısı daha güzel yorumları yapıldı. bu açıdan bölük bir film olduğunu söyleyebiliriz, en azından film olayı mı anlatıyor yoksa olaydan sonrasını mı buna karar veremiyorum. "ikisini de" güzel bir cevap olmuyor, filmin bütünlüğü bozuluyor. sonu çok güzel bitmeyen güzel bi mini dizi olabilirdi mesela.

annesinin jack'e nasıl doğduğunu anlattığı sahnedeki isa'nın doğuşu alegorisini filmin altmetinlerinden birine dayandırabiliriz. ışığın tepedeki bir boşluktan(odanın dünyayla ilişkili tek açıklığı) huzme olarak annenin karnına girmesi ve jack'in o şekilde doğduğunu anlatması belki de annenin çocuğu gerçeklerden uzaklaştırması için kasıtlı yaptığı bir esinlenme olduğunu söyleyebiliriz ama jack'in uzun saçlarından tutun, olaylara verdiği sorumluluk sahibi olgun insan tepkilerine kadar isa ile benzeştiğini söylemek yanlış olmaz. çocuğun çilesinin bitmeyecek olduğu iması da bu açıdan değerlendirilebilir.
  • baba jo  (22.08.16 09:47:06)
Beni etkilemişti bu film. Klişe değil, konusu farklı vs. Sevdiğim filmler arasındadır.

  • peggy  (22.08.16 10:16:41)