3. Köprü Açılınca 1. ve 2. Köprü Trafiği Azalır mı?

selamlar,

3. köprü malum 2 hafta sonra açılıyor.

sabah ve akşam mesai gidiş dönüş saatlerinde mevcut 1. ve 2. köprülerde kayda değer bir trafik azalışı görür müyüz yoksa Osmangazi köprüsü gibi 3. köprü de sinek mi avlar.

sorma sebebi sırf bu köprü yüzünden işimi ya da evimi değiştireceğim de durum biraz acil.

Once ise yarar sonra yeni yerlesim bolgeleri acilir. Nufus 25 milyona cikar sonra her sey eskisinden daha kotu olur.

  • Traveller  (12.08.16 12:29:22)
şehir içi trafiği o tarafa yönlendirmek imkansız.

ancak transit geçen araçlar ve tırlar vs. yönlendirilebilir. benim bildiğim kadarı ile de böylesi araçlar toplam istanbul trafiğinin %3'ü kadarını oluşturuyor.

el cevap: eski tas eski hamam, ayrıca 3. köprü ile birlikte yeni açılacak imarlar ile birlikte evet, istanbul nüfusu artar, 5-10 seneye daha da içinden çıkılmaz hale gelir.
  • antipodes  (12.08.16 12:32:45)
5-10 sene içinde etrafındaki ormanlar talan edileceği için ancak kısa vadede fayda sağlayacak.

  • arnold schwarzeneger  (12.08.16 12:33:21)
Asıl mesele şurda, yolun devamı daha bitmediği için, 3. Köprüden geçenler de istoçtan bağlanacaklar :( kabus gibi düşünemedim.

  • ekaterina  (12.08.16 12:39:53)
ekaterina'nın dediği de var bir de. Bağlantı noktası iyice kaosa bağlayabilir. Gişelerden sonra bağlansa bir nebze kurtarabilirdi.

  • arnold schwarzeneger  (12.08.16 12:41:48)
2. açılırken de aynı sorular gündeme gelmişti. değişen bir şey olmadı.

  • lazpalle  (12.08.16 13:14:01)
temin çamlıca gişeler trafiğini bilen, aktif olarak o yoldan 2. köprüyü takiben karşıya geçen biri olarak söylüyorum müthiş işse yarıyacak.

çünkü kamyonlar, otobüsler artık kurtköyü hemen geçince o yoldan ayrılıp 3. köprü yoluna bağlanıcaklar, hala şu an o kısmın yol çalışması devam ediyor, yine aynı şelilde 2. köprü trafiğini kamyonlar mahvediyor...
  • alis su hallerime  (12.08.16 13:18:01)
Her açılan köprü daha fazla trafik getirir.

  • kurnaz  (12.08.16 13:20:18)
kayda değer bir azalış olmaz.
3. köprüye ağır vasıtaları yönlendirirlerse biraz etki eder.

  • seyduna6687  (12.08.16 13:25:02)
İlk anda biraz rahatlar ama zamanla oralar da tıkanmaya başlar. Ki Tayekadın yolunda tıkanmalar başladı bile. Sonuçta TEM de ilk açıldığında bomboşmuş.

  • aychovsky  (12.08.16 13:27:28 ~ 13:31:30)