Son bir hafta içinde İstanbul'da ölen gençler

İki gündür annemin anlattığı bir olay var, haberlerde bulamadım. Bilgisi olan var mı merak ettim gerçekten.

Öncelikle olay gerçek ama anne anlatışı olduğu için doneler yetersiz kalıyor:

Annemlerin oturduğu siteden 18 yaşındaki bir genç, arkadaşlarıyla beraber bir müzik festivaline gitmiş (Maslak veya Kilyos civarı olabilir- iptal olmayan festival kaldı mı bu son iki hafta?). Gençler bira içiyorlarmışmış, bunlara hap dağıtanlar olmuş. Alkolün etkisiyle bunların kalbi durmuş, 6 genç vefat etmiş.

Var mı bu habere rastlayan?

tam "anne" haberi. ben de çocukken nereye gitsem ölüyordum onların senaryosuna göre :)

annene de komşusu falan mı anlatmış? o nerden duymuş, ona göre bulalım haberi.
  • harzem  (09.08.16 21:32:57 ~ 21:33:14)
Birbiriyle bağlantılı 6 tane genç aynı gün ölse ülkenin gündemine otururdu.

  • dostlarorkestrasi  (09.08.16 21:34:50)
Maslak'ta yavuz fest oldu yakın zamanda ama böyle bir haber duymadım.

  • ekaterina  (09.08.16 21:38:02)
olay kesinlikle yalan.

  • tchuck  (09.08.16 21:39:04)
Ama ölen çocuk bizim siteden, gerçekten ölmüş :/ En az bir ölü var yani.
Bir yandan da duyulmaması imkansız :S

  • rare  (09.08.16 21:50:36)
yani ölen genç gerçekten ölmüştür ama hikayesi uydurma olma ihtimali yüksek
festivalde 6 kişi ölecek ama duyulmayacak?

  • basond  (09.08.16 22:11:07)
Yalan bilgi yayalım. Başka yerde, başka sebepten ölmüştür. Anne hikayesi olmuştur ondan sonra. Aksi halde kesinlikle bir yerlerde haber olurdu.

  • nawar  (09.08.16 22:13:28 ~ 22:14:03)
Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Haklısınız, Ankara'da yılbaşında gaz kaçağından ölen gençler kadar yankılanırdı en azından.

  • rare  (09.08.16 22:25:15 ~ 22:25:32)
İctikleri hap extacy ise en fazla kusarlar. Olum olmaz, baska bjr hapi bilemeyecegim.

  • bruceandwayne  (09.08.16 22:25:18)
şimdi yeniden konuştum: 5 erkek, 1 kızmış. haberin gizlenme ihtimali var mı? 3 gün olmuş.

eka'nın söylediği gibi, yavuzfest'e gitmiş olabilirler.
  • rare  (09.08.16 22:29:18 ~ 22:30:26)
  • bohr atom modeli  (09.08.16 22:36:59)
2016 yılındayız, neyi nerden nasıl gizlesinler? anaakım medyadan ibaret değil haberalma konusu. Benim çalıştığım iki ayrı iş yerinde ölümlü kaza oldu, birer kişi hayatını kaybetti. ikisi de haberlere çıkmadı fakat daha küçük haber sitelerinde vs. görebiliyordun. Hiçbiri olmasa twitterda falan olurdu.

  • nawar  (09.08.16 23:23:10)
@nawar ben de seninle aynı düşüncedeyim. ama annemi arıyorum, o beni arıyor şu son bir iki saat içinde, teyit ediyor insanlar bir şekilde.

hem de şöyle bir olaymış, 5 kişi ölmüş cenazesi bugün kılınmış. yoğun bakımdaki son kişiyse bugün vefat etmiş.

anneme bu haberleri veren mi şizofren bilmiyorum. bana da mantıksız geliyor ama insanlar da niye bu kadar ısrar ediyor ki? kaynakları yakınmış sözde...
  • rare  (10.08.16 00:01:24)
beyler haberi buldum. bugun çıktı. bence bu olabilir

www.hurriyet.com.tr
  • hononu  (11.08.16 09:44:47)
adeta dedektif gibi gizlice takip ettiğim bu' konuyu fahri dedektif hononu tekrar gündeme getirmiş, şimdi o parti hangi parti, bana bunu söyleyin. all white filan mı?

  • evde liyakat kalmamis  (11.08.16 10:19:44)
Kesinlikle budur, ben de şimdi gördüm. Bir hafta geçti neredeyse, haberin bu kadar geç çıkması da ilginç.
Life in Color festivali - Life Park'ta gerçekleşmiş.
www.biletix.com

t24.com.tr

"Hayatını kaybeden 19 yaşındaki Turgay Ergin’in amcası Adnan Ergin, Sarıyer Manşet Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Bizim çocuğumuz uyuşturucu kullanmıyordu. Alkol olarak da bira içtiğini biliyoruz. Orada neler oldu bilemiyoruz. Kesin ölüm nedeni adli tıp raporundan sonra belli olacak. Ama bize söylenen uyuşturucu ya da alkol zehirlenmesi. Gerisini bilmiyoruz” dedi"
  • rare  (11.08.16 10:19:46 ~ 10:37:34)
ben de bu haberi arıyordum
pazartesi günü bir arkadaşım söyledi. life in color'da olmuş evet. ben 5 çocuk diye biliyordum. birer tane hap alıyorlar ve böyle oluyor.

daha da ilginci, aynı akşam izmir'de de bir hap alan çocuk ölmüş. haberlere çıkmamıştır zannetmiyorum ama ölen kişi yakın bir akrabamın arkadaşı.

normalde bir tane hap alan kimse ölmez. bu işte bir gariplik var. dağıtılan haplarda bir gariplik var. alanlara bir şey diyemiyorum, çok gençler daha. her türlü hatayı yapma lüksleri var bu yaşta. o dağıtıcıların allah belalarını versin.

life in color'a bi hevesle 2014 te gitmiştik. 12-13 yaşında anneleriyle gelen çocuklar vardı boyanıcaz diye. bir de liseye daha yeni geçtiği belli ergenler çoğunluktaydı, ve o kadar fazla uyuşturucu kullanan vardı ki gerçekten içim acıdı. kapıda arkamızdaki çocuklar nası farkettirmeden içeri sokarız muhabbeti yapıyorlardı. tuvalette ufacık kızlar baygınlık geçirmişti vs vs. ben de "evladım yapmayın yazık bu yaşta" diyemedim, evet.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (11.08.16 11:03:01)
Haberi izleyince başlığa geri döndüm, zaten bulmuşsunuz.

  • pardonazbirbaksanız  (11.08.16 19:41:45)