iyi biri olduğunuzu düşünüyo musunuz?

evetse niye?
hayırsa niye?

Evet, nedendir bilmiyorum ama insanlara sürekli yardım edesim geliyor, istemsiz. en son okulda bir arkadaşım farketmişti, ben de onun bana söylemesiyle ayrımsadım. biraz düşününce de hak verdim çocuğa.

Bence bu yeterli bir sebep.
  • mete kudur  (06.08.16 01:10:56 ~ 01:16:19)
evet çünkü yalnızım :d

  • kayan kayin  (06.08.16 01:13:06)
ortalama bir insanım. iyi olduğum da oluyor, kötü olduğum da. dengedeyim, bir taraf ağır basmıyor.

  • devilred  (06.08.16 01:13:30)
iyi biri olduğumu düşünmüyorum ama kötü biri olmadığımı düşünüyorum.

  • pomknos  (06.08.16 01:13:30)
iyi yönlerim de var tabii ama genel olarak kötü biri olduğumu düşünüyorum. tembel, bencil, acayip çıkarcı, para düşkünü biriyim. çok açık söylüyorum daha akıllı ve yetenekli olsaydım illegal işlere girer, pek de vicdan azabı duymadan parama para katardım. şu an bunu yapmamamın tek sebebi, yapmayı bilmiyor olmam. kendi isteğim, çıkarım doğrultusunda yapmayacağım şey çok çok az gerçekten. bundan kısmen rahatsız oluyorum ama diğer yandan, "iyi lan böyle şerefsiz olursan çok zengin olursun, yürü be kim tutar seni" diyorum. hayattaki en büyük korkum fakir bir şerefsiz olmak. para olduktan sonra hallediyosun imajı bi şekilde huehue

  • der meister  (06.08.16 01:18:25 ~ 01:20:27)
İyi biri olduğumu düşünüyorum. İnsanları kırmamak, üzmemek için elimden geleni yapıyorum. Hata yaptığım zaman özür diliyorum, bana hata yapıldığı zaman affedebiliyorum.

Ama kendime karşı kötü bir insanım. Kendimi hep üzüyorum.
  • bego  (06.08.16 01:19:32)
vicdanen iyi birisi olduğumu, davranışlarımda 'bazen' kötü birisi olduğumu düşünüyorum. her kötülüğe canım acıyor ama bazen yapmadan duramıyorum.

  • hayati cozemeyen adam  (06.08.16 01:33:29)
bunun bir standartı yok.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (06.08.16 01:37:22)
Düşünüyorum.

  • chiper  (06.08.16 02:02:53)
kotu biri olmadigimi dusunuyorum ama iyilik melegi de degilim, zaman zaman tepem atiyor herkes gibi fevri ve asabi olabiliyorum. ama huzurla uyuyabildigime gore kotu biri degilim demek ki diyorum (ya da gamsizimdir belki ama yok ya kotu degilim :) )

  • in vino veritas  (06.08.16 02:57:59)
evet, kendimden başka kimseye bi zarar vermişliğim yok yeterli bence

  • docrivers  (06.08.16 02:59:49)
Iyi biriyim ama isteseydim şeytandan hallice olabilirdim . Kadın Doğası gereği bazen aklım çok fitne fesatla karışıyor ama saf düşünmeye çalışıyorum.

  • cabiday  (06.08.16 03:00:19)
Iyi biri oldugumu
hic kotu biri olmadigimi
asla olamayacagimi
bunun bana zarar verdigini
daha da verecegini

dusunuyorum.
  • PearlJam  (06.08.16 09:48:33)
zaman zaman ayarı kaçan iyi biri olduğumu düşünüyorum. bilerek isteyerek asla kötülük yapmam, kimseye kinlenmem, intikam almak istemem. kimsenin yardım teklifini geri çeviremem. random act of kindness olayına bayılıyorum, çok da yaparım.

ama canımı sıkkınsa anlık patladığım oluyor. bunu da en çok zavallı anneme yapıyorum. resmen nankörmüşüm yalnız :(
  • evde liyakat kalmamis  (06.08.16 09:56:10)
çıkarcı, tahammülsüz, alaycı, kendini beğenmiş biriyim. egoistin tekiyim. ailem haricinde insanların mutluluğunu pek istemem, kıskancım. gel gör ki kimseye bir zararım yok. bilerek ve isteyerek kötülük yapmam. nedeni ise çok basit, bunun için enerjim yok. insanları onlara kötülük edecek kadar takmıyorum, enerjimi onlar için tüketmek istemiyorum. beni tanıyıp bilenlere sorsan kendi halinde sessiz sakin zararsız bir insan olduğumu söylerler. fakat en son ne zaman birine koşulsuz iyilik yaptım hatırlamıyorum. şimdi sen karar ver, iyi miyim kötü mü.

  • köstebek kurabiye  (06.08.16 13:55:19)
kendime iyiyim
başkaları umurumda olmaz. Başkalarına göre kötüyüm yani.

  • basond  (06.08.16 14:58:28)
evet; çünkü kötü olmayı beceremiyorum.
ah, nasıl da isterdim kötü biri olmayı!
velasıl, iyi biri olmayı istediğim için değil; kötü biri olmayı beceremediğim için iyi biriyim.
  • pangea  (06.08.16 15:18:19)