Marka tescili nasıl yapılır?

Merhaba.
Konu hakkinda deneyimi olan var mi acaba? Araci firmalar yapıyormuş sanirim 1200 gibi bir fiyat istediler. Kendimiz yapamaz miyiz bunu? Logo ve isim hakki icin başvuracağız. Internette de basvuru sayfasi var sanirim ama emin olamadim. Durduk yere aracıya o kadar para vermek de istemiyorum. Bir aydinlatan olursa ne sevinirim.
Teşekkürler

Aracı dediğiniz kişiler, marka vekilleri. Mutlaka vekille başvurmanızı öneririm.

Başvuru ücreti, sınıf sayısına göre belirleniyor. Online başvuruda 190 lira mı ne sınıf başına. Üzerine de 250-300 lira verirseniz bir vekil başvurunuzu yapar.

Başvuruyu kendisi yapıp sonraki işlemleri kaçırdığı için parası yanan o kadar çok ki...

Kendiniz yapmak isterseniz, online.turkpatent.gov.tr sayfasından e-imza ile başvurunuzu yapacaksınız. Ücreti buradan kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.
  • babilbaligi  (02.08.16 16:53:15 ~ 16:54:17)
Cok tesekkurler yanitiniz icin.
Sürekli takip etsem yapamaz miyim? Mesele takip etmekte anladigim kadariyla. Bir tanidik araci onerdi de az once, 1200 tl odemisler oneren kisiler, bana cok geldi o yuzden kendim yapabilir miyim diye bir arayisa girdim 700 lira kadar ucret almis sanirim kendisi. Daha uyguna da bulabilirim o zaman dediginize göre.

  • veritaslibertas  (02.08.16 17:04:22)
Bir de e-imzam yok o gerekli mi? Verdiginiz linke tc numaramla giris yapabiliyorum

  • veritaslibertas  (02.08.16 17:05:06)
E imza olmadan basvuru yapabilirsin ama bu sefer sinif basina 290 lira gibi bisry oluyor. Astari yuzunden pahali.

Daha gecen hafta biri 10 sinifli basvuruyu yakmis takipsizlikten. Ikinci seferde vekille basvuru yapti. Maliyet iki kat para ve iki kat zaman oldu. Hic gerek yok.
  • babilbaligi  (02.08.16 23:08:02)