Sanıyorum ömür boyu işsiz kalacağım.

2014 mayısta mezub oldum. 2015 martta askere gittim eylülde geldm. Eylülden beri 2 ay çağrı merkezinden çalıştım başka da bi nane yok ümidi kestim sanırım işsiz olarak ölücem. Öyle yazayım içime dökeym dedm.

bölüm neydi.

  • ekaterina  (27.07.16 12:22:17)
İşletme çok da beklentiye girmemek lazım bu bölümle :)

  • nadir gelişen kasımpaşa atağı  (27.07.16 12:30:52)
işsizler forumu kurup dertleşelim, motivasyon lazım bize.

eksisozluk.com
  • geçerkenugradım  (27.07.16 12:33:43 ~ 12:36:12)
benim kuzenim açıköğretimden bitirdi işletmeyi, 2.ayda vakıfbank'ın sınavını kazandı. Bence çok karamsar olma.

  • ekaterina  (27.07.16 12:37:38)
Ben de oyle dusunmekteyim.issizlik omur boyu

  • graupel  (27.07.16 12:45:14)
Allah yardımcın olsun. Geçecek inşallah bugünler.

  • komando kani var bende  (27.07.16 12:51:43)
Bir anda yolun acilir inanamazsin. cabaladikca onunde cesitli yollar acilacaktir, bunlarin hepsine atla, bisey cikarsa cikar, cikmazsa uzar. Umidini yitirme.

  • beriberi  (27.07.16 12:54:55)
inşallah kısa zamanda iş bulursun.
dert etme dua et.

  • lonelyman  (27.07.16 12:57:30)
ben de gönüllü olarak dernekte çalışacağım 0 para. aynı şeyi duşunmeye başladım :)

  • nice tnetennba  (27.07.16 13:02:31)
çalacağınız kapılar bitmiş olamaz, yeter ki istekli olun.

  • Absinthe75c  (27.07.16 13:04:21)
iş konusunda umut meselesi olmaz. her gün birileri işten çıkıyor, o birilerinin yerine de birileri işe giriyor. nüfusu 25.000 falan bir yerde yaşamıyorsan, kovalayacaksın. belki altı ay belki 1 sene kovalayacaksın. sonra güzel bi başlangıç noktası bulup ordan yukarı. kolay gelsin :)

  • freya  (27.07.16 13:55:47)
umudunu kesme. sonsuza kadar işsiz kalamazsın. uygun olduğunu düşündüğün tüm ilanlara başvur. 2 yıl iş tecrübesi isteyen ilanlara da kesinlikle başvur. aradıkları adamı verdikleri paraya bulamayınca zaten yeni mezunlara yöneliyorlar.
bi yandan ingilizceni belli bir seviyeye getirmeye çalış. mülakatta ingilizce biliyor musun derlerse bilmiyorum dersen şansın çok düşer.
askerliği yapman avantaj. birçok kişiden öncelikli durumdasın.
sadece işletme mezunu arayanlara değil farklı ilanlara da bak. ilgini çeken bir şey varsa başvur. bırak işveren karar versin senin uygun olup olmadığını.
görüşmelere gidip reddedilmekten yorulma. bu dönemde hergün görüşmeye gitmeye hazırla kendini. her görüşme ayrı bir tecrübe. rahat olmanı sağlar, avantajına kullanırsın.

bol şans.
  • sttc  (27.07.16 15:05:01)
Devlette boşalan kadrolara açıktan atama yapılacak ama KPSS girmiş miydin?

  • minyatur dev  (27.07.16 17:12:14)
sanıyor olmak, eylemi gerçeğine yakınlaştırmaz. Doğru bir çizgide yakınlaşmanın - & + ya olan yönelimini bulmak istiyorsan, mutlak doğrularla hareket edebilirsin. Bu sanıyor olmanın ötesine kesinlik gerektirir. Ümit kesenleri bir çok kişi tarafından duyuyorum. Kesmemelisin.

  • kozm  (27.07.16 17:48:25)