Kaç yaşında evlendiniz ? Kaç yaşında evlenmeliyim ?

Erkek ve Kadın olarak kaç yaşı uygundur ? Neden ?

okul bitmişse ve düzenli çalışmaya başlamışsan, kendi ayakların üzerinde durabiliyorsan her yaş uygundur bence.

23 yaşımda da evlenmek istiyordum, hala daha evlenmek istiyorum. önemli olan yaş değil, uygun ve anlayışlı eş bulmak.
  • lesmiserables  (15.07.16 02:41:17)
Erkek veya kadin kendini evlilige hazir hissettiginde evlenmeli. Bu 20. yas da olabilir, 35. yas da. Ben boyle dusunuyorum. Nice genc evli ciftler var bakiyorsun gayet olgun insanlar, bircok buyuk ciftten daha iyi bir evlilik yurutuyorlar. Ancak ciftlerin arasinda bence belirli bir yas farki olmali. En az 3 yil gibi.

  • kareem said  (15.07.16 02:41:38)
olgunluğa bağlı +1 ama ben 20 yaşında hiç birinin olgun olacağını düşünmüyorum. ben kendime olgunum desem bile 20 yaş ne abi yani. düşünsenize milyar yıllık dünyada 20 yıldır buradasınız, kendinizi ne sanıyorsunuz yani, 20 civarı erken. 23-25 arası iyidir. hatta evlenilmeden en az 2 yıl falan gezmeli tozmalı bence. ilişkiye de girmeli. her şeyi denemeli, uygunlukta önemlidir.

  • freetakilir  (15.07.16 03:16:19)
2 ay sonra 26 k.

23 ümde evlenmeliydim hayatımın aşkını 20 imde bulup.
ama ne oldu bk yedim.
  • mobydick  (15.07.16 03:20:21)
24-26 arasında evlenmeyi isterdim. kısmet olmadı, bulamadım.

E
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (15.07.16 07:04:47)
Herkesin evliliği kendi şartlarına bağlıdır. Uygun kişi, uygun zaman ve şartlar birleştiğinde evlenin işte. Ama bu şartların uygunluğu sizi yanıltacaksa kendinize 25 yaş alt sınırı koyabilirsiniz.
Bu şartlar sağlanmazsa kadınsanız çocuk istiyosanız o zaman yaş üst sınırı koyabilirsiniz.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (15.07.16 07:06:59)
18e girince evlen kanka üç yıl sonra

  • hasmetizm 2046  (15.07.16 07:28:39)
Erkek 27ye kadar
Kadin 25e kadar

Bana gore idealler bunlar. 3 yilim kaldi, bakalim bakalim :D
  • fakyoras  (15.07.16 07:58:43 ~ 07:59:05)
hazır olmakla alakalı bir durum bence. 23 yaşında erkek bir arkadaşım var, adamın tek hayali evlenmekti ve evlendi 2 gün önce. ama 33 yaşındaki sevgilim hala hazır değil en az 2 sene var evlenmeme diyor. tamamen kişisel bir durum.

  • aslmtn  (15.07.16 09:04:51)
Evliliğe hazırlık diye bir şey yok, bazı şeylere hiç bir zaman tam hazır olamazsın.

Bence 30'u geçmemeli...
  • kartallar yuksek ucar  (15.07.16 09:48:18)
27-28 yaşından önce insanın dünya görüşü, hayat beklentileri netleşmez. kişisine göre bu süre daha da uzayabilir ama kısalacağını sanmam. yani 25inizde evlenip 5 yıl sonra tamamen ayrı dünyaların insanı biri ile evlendiğinizi fark edebilirsiniz. örneğin 23 yaşındayken sevgilim olan adam ağır türk milliyetçisiydi, şimdi o kafadaki insanlarla oturup sohbet bile etmem.
hem insanın birkaç tecrübe yaşaması, sevgi nedir ne değildir, ilişkinin esasları nelerdir öğrenmesi gerek.
evlilik olgunlukta olur.
  • vecihi ile fikret  (15.07.16 10:18:02)
erkek için en uygun yaş 35 tir. ben 30 yaşında evlendim ama biz erkekler 35 inden sonra olgunlaşıyoruz. gez toz eğlen bekarlığın tadını çıkar evlenmek için hiç acele etme.

  • coolier  (15.07.16 10:59:30)
insanın (çok öznel inançları yoksa > çocuğum olsun, soyum devam etsin ya da yaşlandığımda evde tek başıma korkunç anlar yaşamayayım.. gibi) "artık evlenmeliyim" gibi bir düşünceyle dolaşması bana mantıklı gelmiyor. o yüzden "şu yaşta evlenilmeli" diyemeyeceğim. uygun koşullar bir araya geldiğinde ve gerekliyse evlilik "aracı" kullanılır sadece. onu "amaç" haline getirip, o amaca uygun koşullar aranmaz/yaratılmaz.

  • matrix  (15.07.16 13:24:46)
Bence kesinlikle hazir olmakla ve hayatinizla ilgili bir durum. Is yasaminiz yogun mu, mesaili mi vs
Ben 26 yasinda evlendim. Ne gec ne erken. Tam olsa da olur olmasa da olur yasi bana gore.

  • engiribord  (15.07.16 13:36:34)
matrix +1

  • köstebek kurabiye  (15.07.16 13:43:30)
Bence bunun belli bir standardı yok, sırf evlenmek için evlenilmez. Ben mesela düşünüyorum "Evlenip ne yapıcam?", cidden ne yapıcam, bana katkısı ne vs. bir yığın parametre var.

  • perfectum  (20.07.16 21:03:14 ~ 21:03:35)