Cinsiyetinizi en çok hangi yönünden ötürü seviyorsunuz?

garip bir soru oldu değil mi?

mesela şimdi bir duyuruda gördüm de nişan kıyafeti sormuşlar. ulan dedim iyi ki erkeğim de böyle dertlerim yok. bir gömlek bir pantolon giyip gidiyorum.

bunun gibi işte. tabi sorum cinsiyetinden memnun olanlara...

kıyafet çeşitliliğinden ötürü diyeyim o zaman ben de. :)

  • whimsical  (06.07.16 22:50:10)
çünkü çüküm var.

  • Ufuk  (06.07.16 22:52:49)
narsist değilim ama beğenilmek. erkek olsaydım ne kadar yakışıklı olursam olayım kızlar tarafından hep bir kusurum bulunacaktı. üstelik vücudum da estetik olmayacaktı. bir hiç olacaktım kısaca. (şaka şaka.)

  • ruhen hastayim ben  (06.07.16 22:54:09 ~ 22:54:29)
Regl yok, o iyi. onun dışında bok gibi erkek olmak.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (06.07.16 22:56:29)
Çünkü kadın olmak ya da kadınlık temelde narinlik barındırma da, çok güçlü bir şey.
Sadece vajinadan ibaret değil.

Doğurgan olmak, yaratici bir güc veriyor.

Doğada yaratabilen/üretebilen/hayat verebilen ya da bunlara aracılık edebilen taraf olmak özel bir şey.

Kadınlık incelik, duyarlilik katiyor hayata.
  • blatta hiberna  (06.07.16 22:59:08)
Barındırma da değil, barındırsa da.

  • blatta hiberna  (06.07.16 22:59:47)
Dünyanın en güzel şeyi kot pantolon tişört giymek. Ölene kadar yaz kış bu kombinasyonla hayatımı sürdürebilirim. Kadın olunca otomatik olarak gelen bi yüzlerce değişik kıyafet giyme modu var, hiç çekilecek gibi bir şey değil. Erkek olmak o nedenle şahane, onun dışında çok bi avantajı yok.

  • angelus  (06.07.16 23:00:04)
İstemezsem çalışmak, ev geçindirmek zorunda değilim, 'Evde oturup kendi çocuğuma kendim bakmak istiyorum, var mı diyeceğin?!" diye kenara çekilebilirim kadın olarak. Evet artık devir başka hayat müşterek vesaire vesaire ama yine de ataerkil kurallar her tarafta hükmediyor, madem öyle ben de bu hakkımı kullanırım adamsan ekmeği sen getir diyebilirim.

Yapamam büyük ihtimalle ama yine de bu düşünce iş hayatı stresine katlanmama yardımcı oluyor.
  • Sulfoxaflor  (06.07.16 23:03:18)
cinsiyetimiz farklı olsaydı hormonlar ve beyin yapısı nedeniyle bambaşka düşünüyor olacaktık. karşı cinsin kafasını yaşayan az insan olduğunu düşünüyorum. o yüzden çoğu insan halinden memnun olsa gerek.

  • sttc  (06.07.16 23:06:23)
basit ve ayrintilar icerisinde kaybolmadan yasayabiliyorsun. bir de fiziksel olarak daha az farkli seyler yasiyor vucudunuz ondan da iyi (pms, bacak sismesi,depresyona girme egilimi ...) bunlar baya yipratiyor gibi geliyor bana.

  • evimin paspasi  (06.07.16 23:08:25 ~ 23:08:55)
Erkek kıyafetlerini çok gerizekalı buluyorum bir erkek olarak. Alet takımı biraz ortalamanın üzerinde olsa hatta onu geç biraz kalça üst bacak çalışsan kıyafet bulamıyorsun. Hatta bunları geç normal bir erkek pantolon bulamıyor bu ülkede. Pantolondan nefret ediyorum. Genel olarak maskülenliği ve testosteronu seviyorum.

  • ThomasJefferson  (06.07.16 23:10:48)
(erkek) hayatı daha pratik yaşayabiliyorsun
iddia ediyorum bize kalsa yine hala mağarada olurduk ama içkiyi, futbolu, playstationu kesin yine de keşfeder mağarada içer oynardık.

  • elestirman  (06.07.16 23:13:37 ~ 23:14:03)
Kırk saattir düşünüyorum inan ki aklıma hiçbir şey gelmedi. Kendimi çok seviyorum ama Ortadoğu coğrafyasında kadın olmaktan nefret ediyorum. Soruna cevap olmadı ama belirtmek istedim yine de, silerim birazdan.

  • köstebek kurabiye  (06.07.16 23:21:08)
Hissedilen değil de, gösterilebilen duygu spektrumunun daha yüksek olması. En en en çok bu. Örneğin 'Erkekler ağlamaz' tarzı garip laflar nedeni ile erkeklerin genelde stabil görünmeye dikkat etmeye çalışması; bu tarz şeylerin benim umrumda olmaması. Hissettiğim duyguyu rahatlıkla gösterebilirim, bu yüzden 'Azıcık erkek ol' demez kimse bana. Duygusal olmam zayıflıkla bağdaştırılmaz; tam tersine, zayıf görünme/görünmeme derdim yok. Üstelik bu sadece tepkilerle değil, kelimelerle de olabilir. Nasıl hissettiğimle ilgili uzun cümleler kurduğumda, kimse 'Ne diyorsun sen değişik' demez. Aynı şekilde bol bol sevdiklerime sarıldığımda 'tacizci' muamelesi görmem.

İçimden gelip renkli renkli, çiçekli böcekli giyindiğimde bir grup tarafından 'ılık' damgası yemem.

Yolda yürürken birine çarptığımda bu 'Sen kimsin? Kimsin sen lan?'lı bir güç gösterisine dönmez. Fiziksel bir tehdit olarak algılanmam. Kadını horozlanmaya değer görmüyorlar. Bazı erkeklerin hissettiği 'Kavga etmek zorundayım, kendimi savunmak zorundayım' derdim yok, olmayacak. Kimseyle yumruk yumruğa kavgaya girme riskim yok.

Kıvıra kıvıra dans edebilirim. Çok güzel stres attırır.

Bunu söyleyeyim mi, söylemeyeyim mi bilemedim ama söyleyeyim madem, çoklu orgazm.

Tabii, bir miktar da eksisi var ama bu sorunun konusu değil.
  • aychovsky  (06.07.16 23:22:25 ~ 23:37:23)
haha garip ama kirli sakal bırakabilme lüksü geldi aklıma, türkiye koşullarında ise fiziki anlamda daha gelişkin olma falan erkekliğin getirilerinden.

  • body electric  (06.07.16 23:24:49)
aychovsky, biraz daha konuşsan kadın olucam adaksjdaslkdas.

  • peace.on  (06.07.16 23:25:34)
@aychovsky +1 deyip emeğinden nemalanayım. ciddili cevap olarak eksik göremedim. doğurganlık var bir de bence ama onu da zaten @blatta hiberna belirtti.

  • whimsical  (06.07.16 23:29:43)
@stcc'nin yazdigi tanima katilmakla beraber, su anki turkiye sartlarinda erkek olmak daha cekilebilir, kadinlarin hayati cok daha zor.

  • yons  (06.07.16 23:29:52)
Hiç bir yönünü. Kadın olsam da büyük ihtimalle aynı şeyi söyleyecektim.

  • lesmiserables  (06.07.16 23:37:52)
bu soruya objektif bir cevap verileceğini düşünemiyorum ben. herkes olduğu cinsiyeti büyük ihtimal avantajlı sayacaktır. tek bir günlüğününe bile karşı cinse dönüşüp test etmek lazım. (böyle filmler diziler var biliyorsunuz)

  • matrix  (06.07.16 23:41:37)
köstebek kurabiye +1
kadın olmayı seviyorum ama niye seviyorum cevap veremedim.

regl olmasaydı iyiydi ya
  • la noix  (06.07.16 23:48:19)
Cinisyetime dair bir duygu bulamadım icimde.
Bazen tüy islerinden beynim yanıyor. Epilasyonu olsun, agdasi olsun. Inanilmaz zaman ve emek gidiyor.

Erkeklerde ereksiyon büyük sorun. Olmamasi gereken yerde olmak ve olmasi gereken yerde olmamak. Cekilecek dert degil.
  • shadowcat  (07.07.16 00:00:37)
fiziksel güç
özgürlük

  • sen git ben geliyorum  (07.07.16 00:05:55)
Erkek olmanın nesi güzel diye düşündüm. Hiçbir şey bulamadım. Bir kere kıl var manyak gibi. Onu geçtim kel olma ihtimali çok yüksek. Küçükken sünnet gibi bir kabus var. Askerlik konusunu açmıyorum bile. Duygusuz öküz bir sürü erkek ile takıla takıla sen de öküz oluyorsun falan.

Kısaca erkek olmak boyle pust gibi ibne gibi bişey.
  • kablelvuku  (07.07.16 00:28:02)
üzerinde çok baskı olmuyor, doğum yapma gibi bir derdin yok. kadın olsam en çok ondan korkardım galiba.
çoğunun söylediği gibi giyim konusunda daha rahatız. ayrıca buna ek olarak saç konusu; hep kadınların banyodan çıktıktan sonra saçlarını kurutma çabalarına acıyıp erkek olduğuma şükretmişimdir asdjfaskn.

  • yeteramadenedimherseyi  (07.07.16 00:33:44)
Çok memnunum. Kadın olmak çok zor. Güzellikleri zorluklarını bastırıyor mu bilmiyorum ama bu kadar sapık, ruh hastası, tacizci tecavüzcü arasında kadın olmak istemezdim.

Bana göre erkek olmanın ekstra bir zorluğu yok ve erkek olmayı seviyorum. Yani cinsiyetimle süper barışığım. Ataerkil ya da maço bir biçimde söylemiyorum bunu, tam üzerime göre olan bir kıyafet gibi. İyi ki de erkek olmuşum. Güzel olmuş yani. :)
  • yirmisantim  (07.07.16 00:44:21)
erkek olmanın mukayeseli iyilikleri daha fazla sanırım. dişilerin üstüne küçük yaştan itibaren bindirilen makyaj, kıyafet, kıl-tüy alımı gibi sosyal yükümlülükler mide bulandırıcı geliyor. aşağı tür olduğunu kabul ettiriyorlar. dünyayı özgürce görebilmeyi başardığım yaşlardan sonra bunlardan kurtulmaya gücüm yeter miydi bilemiyorum. erkek intihar oranı daha yüksek bir de. bu da erkek olarak gurur verici bir istatistik.

  • misterturist  (07.07.16 00:45:29)
fiziksel güç

  • xenophobe  (07.07.16 00:46:26)
1-) Ayakta işemek.
2-) Yurdum erkek çomarlarının seks fantezilerine meze olmamak.

  • nawar  (07.07.16 01:07:49)
erkekim; üstü cıbıl altta şortla evde balkonda vs. oturabiliyorum, çok terlersem üstümü çıkartabiliyorum, parkda sahilde üstümü çıkartabiliyorum, çok sıkışırsam duvar dibine işeyebiliyorum (yapmadım ama yapabilirim yani), küfür edebiliyorum ve normal karşılanıyor.

çalışabiliyorum, her işi yapabilirim kimse bir şey diyemez, bağırıp çağırabilirim, (kadın yapınca bir sürü takma isim takılıyor erkek yapınca bişi olmuyor), taciz/tecavüz edilme riskim daha az (yok değil ama az), pornogarik içerikleri izliyorum bunu söylüyorum ve normal karşılanıyor. Basit yaşayabiliyorum, çok karmaşık şeylerim yok, her hangi bir etkinlik için kılık kıyafet alayım makyaj yapayım derdim yok en fazla berbere giderim sakal tıraşı olurum falan ama ağdadır, carttır curttur gibi uğraşlarım yok.

kadınların yaptığı gündelik işleri (temizlik, yemek vs.) yapınca değerli oluyorum (saçma bişi ama öyle), bir sürü şeyi tamir etmeyi biliyorum, bilmiyorsam öğrenip yapıyorum kimse bişi demiyor. (halamda yapabiliyor bir sürü şeyi bu arada ama insanlar garip karşılıyor) bir şey konusunda yardım isteyince gelip ben yapayım demiyor kimse nasıl yapmam gerektiğini oturup anlatıyor, kadınlara ise beceriksiz muamelesi yapıyorlar nedense (o anlamaz gibisinden), hata yaparsam acemi oluyorum ama kadın yaparsa beceriksiz oluyor ve yaptığı hata tüm kadınlara mal ediliyor.

istediğim saatte çıkıp istediğim saatte eve geliyorum (15 yaşımdan beri bu böyle) kimse hesap sormuyor. ben sevişirsem aferim, kadın sevişirse orospu diyorlar.

zor yanları da var tabii ama neyse.
  • selam  (07.07.16 01:33:10 ~ 01:46:47)
(bkz: ayakta işemek)

üstte biri daha yazmış tekrara girmesin ekleme yapayım: yolda, dağda, bayırda giderken, ayaküstü, hemen çıkarıp işemek.
  • apdulera  (07.07.16 03:29:35 ~ 03:33:23)
pisuvara işeyebilmek büyük rahatlık bence

  • eksimeksi  (07.07.16 03:44:26)
iyi ki erkeğim. çünkü kadınları zikiyorlar.

  • nickini degistiren yazar  (07.07.16 18:47:52)