Anket - Hangi Laptop Markasını Kullanıyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar, gününüz güzel geçiyordur dilerim; size birkaç soruluk bir anketim var; istediklerinizi cevaplayın lütfen.

1-Hangi marka laptop kullanıyorsunuz/kullandınız? (aklınızdaysa modelini ya da ucuz/orta/pahalı sınıftan olduğunu da belirtirseniz iyi olur)

2-Kaç senedir kullanıyorsunuz/kullandınız?

3-Ne tür sıkıntılar yaşadınız? Servise gönderdiniz mi?

4-Servise gönderdiyseniz servis memnuniyetiniz nedir? (10 üzerinden)

5-Genel olarak marka memnuniyetiniz nedir? (10 üzerinden)

6-Markayı önerir misiniz? Önermezseniz, önermek istediğiniz başka bir marka var mı?

Teşekkürler

Hp elitebook serilerini kullanıyorum yaklaşık 10 yıldır. Eskidikçe yeni modellere geçiyorum. En son i7 olanını aldım. Memnunum

Markadan ziyade model önemli. Hp nin pavilionları tırt mesela
  • efruz  (28.06.16 19:12:00)
1- dell n5110
2- 5
3- plastik olduğu için kasada kırıklar oluştu. herhangi bir sebepten dolayı servise göndermedim.
5- 9/10
6- öneririm.
  • baba jo  (28.06.16 19:22:02)
1- macbook pro
2- 2 sene
3- bir sıkıntı yaşamadım
4- ///
5- 9/10
6- öneririm
  • mr.goodcat  (28.06.16 19:26:53)
1. asus'un k52f modelini kullanıyorum. (800 liraya almıştım. orta sınıf).

2. 2010'nun sonundan beri.

3. hiçbir sıkıntı yaşamadım. hiç servise gitmedi.

5. 10.

6. evet.
  • belirsiz biri  (28.06.16 19:31:06 ~ 19:31:59)
1. SAMSUNG NP300E5A

2. 5 yada 6. senesi bu. o zamanlar 1000tl ye almıştım.

4. hiç göndermedim. bir kere sarj kablosu bozuldu. laptop ile samsunga gittim yenisini aldım. servislik işim olmadığı için puan veremiyorum.

5. fena değil. 7 veririm.

6. f/p olarak fena değil fakat önerecek olsam msi, monster, asus öneririm.
  • belkider  (28.06.16 19:39:04)
1- asus. tam markasını bilmiyorum :( aldığım zaman pahalı sınıfındaydı.
2- 4 sene oldu
3- bir kere internette sakıncalı kullanımım nedeniyle çöker gibi oldu, format attım :( servise yollamalık bir durum olmadı.
5- 9/10. sorunsuz.
6- öneririm.
  • sabenburak  (28.06.16 20:11:56)
1. Monster (modelini tam hatırlayamadım ama aldığımda orta-pahalı sınıftandı)
2. Bu ay 7. senesini doldurdu, hala taş gibi maşallah
3. İlk aldığım sene harddiskinde sıkıntı vardı servise gönderdim yenisini taktılar bi sıkıntı olmadı. Onun haricinde geçen sene harddisk öldü kendim yenisini aldım taktım sıkıntı yok.
4. Serviste bi sıkıntı yoktu gayet iyi ilgilendiler 9 diyorum.
5. Markadan memnunum yine olsa yine alırım ama bu aralar biraz pahalı sanırım :D 10 üzerinden 8 diyorum.
6. Öneririm hatta şunu da söyliyim ben aldığımda aynı gün yerine 3 gün sonra kargoya verebilecekleri için özür dileyip bi üst modelini(full hd versiyonunu) yollamışlardı, biraz tav oldum açıkcası :D
  • Tam1Hi0n3  (28.06.16 20:22:01)
macbook pro retina
2 sene
öneririm
  • shotgunwoman  (28.06.16 20:23:44)
Is ve kisisel olarak 2 laptop kullaniyorum. Is <> Kisisel seklinde cevapliyorum:

1- MacBook Pro Retina <> MacBook Air

2- Modelleri surekli yenilenmekle birlikte yaklasik 6-7 senedir

3- Hic sikinti yasamadim

4- Servise gerek olmadi hic

6- Oneririm
  • crown  (28.06.16 20:30:16)
1) şu an samsung kullanıyorum. ondan önce yine samsung, daha önce dell kullanmıştım. fiyat olarak şöyle söyliyim aldığım bilgisayarlar insan olsaydı kesin memur olurdu. tam orta yolcu hepsi.

2) şimdiki bilgisayarım 3 yıla yaklaşıyor sanırım, o civarda bir şey.

3) önceki samsung'da bir haller vardı. 2-3 kez gönderdim. bunu da bir kez gönderdim.

4) 9 diyebilirim. şu anki bilgisayarım için samsung seçmemin sebebi, öncekinde çok memnun olmamdı. ne sorun yaşadıysam götürdüm ve en geç bir hafta içinde tertemiz ve ücretsiz verdiler bilgisayarı. yalnız artık laptop yapmıyormuş galiba samsung... şu anki bilgisayarım geçen bozuldu, servise götürdük 1900 lira fiyat çektiler. meğer ram'lerden biri bozulmuş. onu çıkardık, yerine 120 liraya 8gb'lık hyperx taktık. hem bilgisayar mis gibi oldu hemi de 4 cigorayt ekstra ram.

5) son olay nedeniyle sana puanım 7 kankam. servise gidince 2 bin lira fiyat çekmeyeceklerini bilsem ömür boyu samsung kullanabilirim, ben memnunum ve seviyorum.

6) sanırım şu an için önermem. bizim zamanımızda bi şey olunca muhatap buluyodun, hey gidi. şimdi öyle değil. kaçmış hepsi. diyorum ya normalde yüzsüz gibi format için bile götürdüğüm servis şimdi 5 dakikalık bir ram çıkarma işlemi için bile dalga geçer gibi 1900 lira istiyor. eeey semsüng sen kimsin ya?
  • der meister  (28.06.16 20:30:39)
hp 7 yıl
sony 4 yıl
dell yeni

hp bazı problemler çıkardı ilk 3-4 yılda
sony hayatımda gördüğüm en taş laptop'tı. ses bile yapmadı. gerçekten inanılmaz.
  • bohr atom modeli  (28.06.16 20:32:48 ~ 20:33:45)
1- Acer kullandım talebeyken. Orta halli birşeydi. Anakartı yandığında yaşamını tamamlamıştı.
2- 3 sene boyunca kullandım.
3- Çok, çok fazla ısınırdı.O kadar ki, altında ki masa alev alacak diye korkardım. Garantisi dolduğu için göndermedim.
5-6.
6- Ekonomik bir ürün almak isteyenlere önerebilir; ama iyi bir ürün almak isteyencelere önermem Acer'ı. Windows işletim sistemli laptoplarda her zaman Sony'i öneririm.
  • pangea  (28.06.16 23:12:09 ~ 23:12:54)