dernek muhasabesi

bir spor kulübü derneği kuruyoruz da. dernek muhasebesi için bir muhasebeciyle anlaşmaya gerek var mıdır? varsa bütçe ne kadar ayırmalı, tecrübesi bilgisi olan var mı?

Satış yapıyor musunuz?

Kirası var mı? Yani mal sahibine kira ödüyor musunuz? Yoksa yönetimdekilerden birisinin bağışı mı? Ya da derneğin kendine ait bir yer mi?
  • amarat  (28.06.16 16:49:03)
herhangi bir ticari faaliyeti falan yoksa anlaşmaya gerek yok.
ama beyanname verebilmek için gerekli prosedürü yerine getirin.
örneğin; beyanname vermekle yetkilendirilen kişi için kara alınmalı falan gibi,
ayrıca beyanname vermek için gerekli şifreleri falan edinin.
  • seyduna6687  (28.06.16 16:49:47)
satış yapmıyoruz ama sponsorluk gelirleri ve harcamalarımız olacak. ayrıca kira da ödüyoruz, nasıl olacak, harcamaları kimin üzerine yapıyoruz pek bilgi sahibi değiliz

  • duseyazar  (28.06.16 18:36:30)