Sizce dünyanın en çekici yeri neresidir?

Size çekici gelen dünya yeri?
peki en çok görmek istediğiniz yer neresidir?

Kendi adıma peru Machu Picchu
ha görsem bu muymuş lan derim belki ama işte merak.

surada olmak isterdim. sadce bir saat bile yeterli olurdu. en cekici yer bana gore
eol.jsc.nasa.gov
iss
  • exlibris  (27.06.16 22:35:38 ~ 22:36:16)
Ben Sahra Çölü'nü görmeyi isterdim hep. Hâlâ da isterim. Bi kaç akrep, kertenkele de yesek fena olmaz.

  • /roll  (27.06.16 22:37:15)
yalnız adam dünya demiş ^^

  • sta  (27.06.16 22:37:34)
çorum.

  • washe  (27.06.16 22:39:58)
Bu soruya hicbir zaman cevap veremem. Asiri cekici gelen bir suru yer var.
Ama bir yerin gercegini gorunce cogu zaman "bu muydu..." diyor insan evet.

eclibris'in dedigi yere gitsem kendimden gecer sarhos olurdum ama...
  • stavro  (27.06.16 22:41:12)
sibirya. hem şehirlerini (başta krasnoyarsk olmak üzere) hem de doğasını, tundrasını görmeyi çok istiyorum ama hem türk vatandaşı olduğumdan hem de kısfmetse ukrayna'ya yerleşeceğimden ötürü sanırım çooook uzun yıllar gerçekleştiremeyeceğim bunu. hem çok uzak (dolayısıyla uçak bileti falan öldürüyor) hem de ukrayna vizeli türk pasaportu rusların muhtemelen ret damgasına boğacağı, atıp yırtacağı bi' defter olur herhalde. o yüzden şimdilik mobeselerden izliyom arada.

bana en çekici gelen, yaşadığımı en çok hissedeceğimi düşündüğüm yer sibirya ama güney amerika'yı, özellikle şili'yi de görmek isterdi. bi de kuzey kutbuna yakın yerleri merak ediyom, rovaniemi-tromsö falan çıkmak isterdim oralara.
  • der meister  (27.06.16 22:43:34)
Patagonya.

Güney Amerika'yı genel olarak görmek isterdim.
  • buff  (27.06.16 22:46:15)
Zermatt İsviçre

  • valkin rockefeller  (27.06.16 23:00:00)
yatak odası yada balkon bilemedim

  • hasmetizm 2046  (27.06.16 23:00:16)
Grönland, Antarktika, Sibirya.
Sıcak olarak ise yalnızca Sokotra aklımda.

  • equine  (27.06.16 23:02:14)
su an tatli tatli esen herhangi bir yer diyerek minimalizmin dibine vursam da uzun zamandir en cekici buldugum yerlerden biri hallstatt - salzburg. en yakin zamanda gidiciim.

  • in vino veritas  (27.06.16 23:04:22)
küba

müziği, havası, yiyecekleri, kültürü tam benlik.
  • king lizard  (27.06.16 23:14:38 ~ 23:16:16)
Sibirya ^^

Ve iran.
  • kuehles blondes  (27.06.16 23:54:52)
Barcelona

  • tiredpanda  (28.06.16 00:19:29)
Pripyat.

  • utkumon  (28.06.16 02:29:10)
direkt en çekici yerini seçemem gibi geldi şu anda. en favorilerimden birisi kuzey ışıklarının gözlemlendiği yer. oralara çadır kurup takılmak falan, bir tütün sarıp içmek ne hoş olurmuş. yanızında da sizi anlayan, sizin onu anladığınız bir sevdicek olması da bonus olurmuş.

  • matrix  (28.06.16 03:30:47)
wimbledon'da djokovic'i takip etmek burjuva hayallerimin doruk noktası. o yüzden şu an için wimbledon. genel olarak da namib çölü'nü görmek ister(d)im. çöller ilgimi çekiyor.

  • misterturist  (28.06.16 03:35:43 ~ 03:43:15)
Senin yazdığını görmeden ben de Machu Picchu yazacaktım, sonra farkettim senin yazdığını.

Genel olarak Güney Amerika'da insanlığın toplu olarak yaşadığı ilk yerleri çok merak ediyorum evet.
  • la rana  (28.06.16 03:52:54)