ısıran kedi

ne yapıyoruz bunlara, beni çıldırtacak yoksa, el ayak gördü mü kendini tutamıyor. bir şekilde bıraktırmak istiyorum ama ne yaptıysam nafile, kıyamıyorum da çok tatlı meret. biliyorum bunu güzel bir şey sanıyor ama değil, bu yüzden uyurken sürekli odadan çıkarmak zorunda kalıyorum, bunu yapmayı istemiyorum ama mecbur bırakıyor.

hiç mi çaresi yok, olmuyor mu?

kendisi 3 - 3,5 aylık zillinin barınaktan aldım, 2 haftayı geçti.

iki fotoğrafını atayım da neden kıyamadığımı anlayın.

i.hizliresim.com

çocuk o daha. oyun oynuyor. büyüdükçe bırakacaktır. ısırdığında sertçe seslenmek ya da kulağa bir fiske vurulabilir.

  • tururo  (23.06.16 20:06:58)
Olm bu kedi burdaki çoğu kızdan daha güzel aq.

Oynat bol bol, yorarsan olur.
  • Goddard  (23.06.16 20:22:21)
ilgisini başka bir yere çek. örneğin kedi oltası veya başka bi şeyle oynat.

  • Goldstein  (23.06.16 20:23:20)
tururo+1 katlanıcan sıpaya.

yahveyire +1, bu da olası.
  • godoşu beklerken  (23.06.16 20:36:23 ~ 20:37:36)
oynarken isirdigi veya tirmaladigi an oyunu aninda birakip uzaklasin. bir sure sonra mesaji aliyor bazisi.

  • robokot  (23.06.16 22:03:16)
@robokot çok yapıyorum bunu ama nafile

  • Apocalypse  (24.06.16 00:10:23)
çocuk evet. oyun oynuyor. dişlerini kaşıyor. oynayın ısırdığında burnuna işaret parmağınızla dokunup ittirin sesinizi yükseltin. her ısırışında ittirip (vurmayın) sesinizi yükseltin. ev içinde dolaşırken ayaklara saldırırlar. hareket eden bir şey gördüler mi dayanamazlar. elleri de hareket halinde yakaladıklarında saldırırlar. biraz sabır. çok da küçük değil, ama sizin yanınızda henüz çok yeni. 2 hafta az bir süre. barınaktan çıkmış. ortam hala yabancı bile sayılır.

  • elestirman  (24.06.16 00:18:04)
@elestirman 2 haftadır yaşadıklarımı tarif etmişsin. iyileşene kadar bir yavru bıraktım arkadaşımın evine, aman allah ım uyutmuyor. sesimi yükseltip işaret parmağımla ittiyordum ben de, bu sefer benden korkmaya, ne zaman kalksam pıtır pıtır kaçmaya başladı :D

bebeklerde kaçınılmaz heralde bu, yapacak bir şey yok.
  • piremses  (24.06.16 10:10:48)
kızmayın abi hayvana sert şekilde filan, neye kızdığınızı anlamayacak zaten.

  • timmie  (24.06.16 10:26:29)
@timmie haklı, avel avel bakıyor anca en iyisi abartırsa ondan uzaklaşmak ve oynamayı bırakmak gibi.

  • Apocalypse  (24.06.16 11:31:46)