Toplama kasa mı hazır kasa mı?

Merhabalar, birkaç ay sonra masaüstü bilgisayar alacağım ama hiç anlamam bilgisayarlardan.

Öncelikle bilgisayarı ne için kullanacağım;
-Hayvan gibi oyun oynamak(Max. ayarlarda) evet tek amacım bu.

Bir de sessiz çalışmasını, çok ısınmamasını ve kasma/donma yapmamasını vs. istiyorum.Ram minimum 8 gb ekran kartı ise 4 olmalı.İşlemcilerden pek anlamam, o kısmını size bırakıyorum.
Bir de 5 yılı ilk günkü haline yakın çıkarması lazım. Bilgisayarı alacağım zaman daha detaylı yazarım ama, bütçe 2500-3500 arası. (Sadece kasa)

Şimdi toplama parçalar alıp kendim mi yapayım, yoksa Asus'un çok güzel kasalarını buldum bu fiyat aralığında. Onlardan birini mi alayım?

Örneğin: www.gold.com.tr
www.gold.com.tr

Son olarak da güzel bir monitör bana kaça patlar?

kasa topla bu fiyatın yarısına alırsın.
monitör için de en az 500 kaat ateşlersin

  • cekilmis gayfe  (21.06.16 23:37:54)
masaüstü alıyorsan topla.

  • ThomasJefferson  (21.06.16 23:51:46)
Masaüstü sistem için toplama olması her zaman için fiyat avantajı sağlar ama montajı hem sabır hem de dikkat gerektirir. Eğer parçaların montajını yapabileceksen sıkıntı olmaz ama yapamayacaksan da anakart veya kasayı (dış kasa) aldığın yere ufak bir ücret karşılığında da toplatabilirsin.

  • EkimBebesi  (22.06.16 00:05:00)
tabii ki toplama pc.

  • ya ben lan neyse  (22.06.16 00:08:37 ~ 00:08:55)
Peki 3000 liraya toplanan bir sistemin(sadece kasa) özellikleri (İşlemci, ram vs.) aşağı yukarı nasıl olur?

  • utkumon  (22.06.16 00:12:09)
sakın hazır kasa almak gibi bir hata yapma. internetten araştır, git vatan'a topla.

  • prince legolas  (22.06.16 00:13:22)
al bu da önerim. i.hizliresim.com

  • prince legolas  (22.06.16 00:15:24)
ben 1-2 ay önce şu anki sistemimi yeniden topladım. yaklaşık 3000 tl etmişti. merak etmiştim şu anda toplasam ne kadar eder diye. yoksa aynısından tekrar toplamadım. :)

i5 3570k
hd 7850 sapphire 2gb oc 256 bit gpu
4 gb kingston ram
vs 228 h asus monitör
500 gb hdd
600 watt psu
asgard pure black edition kasa
asus dvd writer
falan

ben 1900 e toplamıştım ama dolar çok yükseldi. ben 3 sene önce toplamıştım. aynı parçalar aynı yerden -vatan- bu fiyataydı ama sanırım ekran kartı artık vatanda yok.
  • ya ben lan neyse  (22.06.16 00:15:55 ~ 00:21:33)
max ayarda oyun kasicam diyosan gtx1070 almani öneririm yada garantili ikinci el 980ti bak donanımhaberden fln

  • berginyonbaenre  (22.06.16 01:47:53)
toplama +1

ssd mutlaka olsun.

guzel monitorden kastin ne bilmiyorum cunku 1200 1500'e de monitor var ve "guzeller"
ortalama monitorler ise 23-24" olanlar 500-600 liraya bulursun.
asus vx239h var bende memnunum. AOC'nin modellerine falan muhakkak bak
  • jedilance  (22.06.16 13:41:02)
Hayvan gibi oyun oynamak(Max. ayarlarda)
Bir de 5 yılı ilk günkü haline yakın çıkarması lazım.
bütçe 2500-3500 arası.

hayal görüyorsun. bulursan haber et yedek olsun diye alayım bari koyayım kenara...
şimdi gtx1080 çıktı, ben geçen yaz topladım. 980ti var senin bütçenle sadece ekran kartı alınıyor... max ayar derken? gidip çift monitör 1440p 144hz oynasam sli şart... bu bile yetmiyor.

2500 liralık bilgisayar 5 yıl ilk gündeki performansıyla her oyunu max oynatsa zaten 10k+ paraları niye vermek gereksin high-end sistemlere? az mantık ya... öneri de yapamam. bu beklentiye sahip birine bu bütçe kapsamındaki en uygun önerileri yapıp optimum performansı alacağı sistemi de toplasak memnun olmayacak sonuçta...
  • ucan spagetticanavari  (22.06.16 13:48:14 ~ 13:49:15)