Yeşil Pasaport

Annem memuriyet sınavına girdi çıktı vs. yeşil kart alabilmek için derece atlaması gerekiyomuş. Şimdi ben 18 yaşımı doldurmuş bir erkeğim, bu durumda bana yeşil pasaport çıkarttırılamıyo mu? Okuyan ablama, kardeşime, babama çıkıyo da bi bana mı oluyo? Ben üvey miyim? Yok mu bunun bi oluru?

yok malesef. 18 yaşını geçmiş erkeğe vermiyorlar. zamanında ben de denemiştim, olmamıştı.

  • metox  (21.11.09 00:12:40)
annem devlet memuru. annemin üzerinden babamın bile yeşil pasaportu var. üstelik babamın devlet memurluğuyla uzaktan yakından alakası yok.

bunu da araya sıkıştırayım ki kafanız karışsın :)

ayrıca pasaport vermeme işi, okumuyorsa ve/veya çalışıyorsa değil miydi?
  • black sabahat  (21.11.09 01:58:02)
18 yaşını aşmış erkekler yeşil pasaport hakkından faydalanamazlar.

  • anuk kokulu sair  (21.11.09 02:12:51)
benim vardi ama 18ime girdigim gün süresi bitti hala durur ewde ama bi ise yaramio maalesef bayanlarda ewlenene kadar kalabilio ama

  • berginyonbaenre  (21.11.09 02:22:08)
Eş durumundan oluyor zaten yeşil pasaport. Babanızın devlet memuru olması gerekmiyor.

  • uyuklayankedi  (21.11.09 03:14:07)