Uçağa yetişebilir miyim?

7.55'te Atatürk Havalimanı'ndan kalkacak olan uçağa Eskişehir'den gece saat 12'de otobüse binerek yetişebilir miyim?

Sabah 5 sularında İstanbul'a varmış olacağım, otobüs firmalarının Atatürk Havalimanı'na servisleri var mı? Yok ise, ulaşımı nasıl sağlayacağım, Kadıköy'den Havataş'a binmem mi gerekiyor?

O saatlerde köprü trafiği nasıl olur? Check-in işlemleri, pasaport kontrolü, sıra bekleme vs. derken yetişebilir miyim?

esenler otogara gel direk, oradan metro ile geçersin havalimanına.

  • nrmnm  (19.06.16 17:08:21)
Yetişirsin. Havataş da olur, Yenikapı metrosu da olur. Saat 5' de henüz trafik olmuyor. Önümüzdeki 5 sene içerisinde durum değişir tabi :)

Havataş varsa hiç uğraşmazsın, 1 saate gidersin diyorum havaalanına.
  • liriamer  (19.06.16 17:08:30)
Metro 6'da açılıyor aklında olsun

  • notinhere  (19.06.16 17:13:29)
Yetişemezsin.

  • ekaterina  (19.06.16 17:13:42)
yetişirsin ama metro 6'da başlıyor seferlere. The esenler otogarı is dark and full of terror :(

  • kiss my irish ass  (19.06.16 17:18:01)
Metro seferleri 6'da başlıyor, Esenler Otogarı'nda inip metroyu kullanırsan yarım saatte havalimanında olursun.
Ama Anadolu yakasında ineceksen sıkıntı.

  • gayda  (19.06.16 17:18:57 ~ 17:19:38)
Okurken ben stres oldum, bir kere 1 saat önce gitmeme rağmen almamışlardı şerefsizler, gerçi burda değildi o ama uyuzlarına denk gelirsen yetişsen bile havalimanı içinde yetişemeyebilirsin

  • notinhere  (19.06.16 17:19:40)
rahatlıkla yetişirsin 6 da otogardan metroya binsen 6.40 gibi havalimanında olursun, daha önce gitmek istersen taksiyle geçersin.

  • gilbeys  (19.06.16 17:31:24)
online check-in sart. o zaman senin koltugunu satamazlar bir baskasina.

good luck!
  • ubi dubium ibi libertas  (19.06.16 17:31:38)
pasaport kontrolü diyorsun. yurt dışına uçacaksan 6.40'ta havaalanında olmak yetmez sana. bir de saat 5'te Esenler'de mi olacak Harem'de mi olacak otobüs?

  • nodrap  (19.06.16 18:09:37 ~ 20:39:55)
İlk metro 6'da ama otogardan 6.15'de falan geciyor.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (19.06.16 19:12:43)
@nodrap saat 5'te Harem'de olacak. 5.30-6 gibi Esenlere varırız dediler.

  • köstebek kurabiye  (19.06.16 19:14:13)
Eskişehir istanbul anadolu yakası 4 saat değil mi ya bilemedin 4.5 olsun. Karşıya 15 dkda geçersin trafik yok avrupada 5 gibi olursun 6 da metroya binsen bile rahat rahat yetişirsin bence.

  • Take it away honey  (19.06.16 19:23:44)
Eskişehirden saat 10da çık. Değilse zor gibi.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (19.06.16 20:44:13)
Yurtdışı uçuşlarda 1 saat önce orda olman kurtarmaz yapma köstebek yakacaksın bileti.

  • ekaterina  (20.06.16 02:46:50)
Online check-in yapsan bile ciddi sekilde yetisememe ihtimalin var, simdiden en kotu ihtimale hazirlan.
Muhtemelen bu cevabi gordugunde is isten gecmis olacak ama yazayim: Ilk metro otogardan 06:12'de geciyor. Bu metroyu yakalarsan 06:32 civarlarinda inmis olacaksin. Metrodan ndikten sonra dis hatlar gidise bir dunya yol yuruyeceksin bunu biliyorsundur zaten. Yani senin pasaport kontrole gelmen 7'yi bulacak, pasaport kontrolde sira durumu da sansina.
Kisacasi yetisemeyeceksin, en kotu ihtimale hazirla kendini.
Otogara daha erken varirsan metroyu beklemeyip taksiye atla bence.
  • stavro  (20.06.16 03:15:38 ~ 03:16:49)