Lord ünvanı alan muhtar :p

www.hurriyet.com.tr

Öyle isteyen herkes İskoçya'dan arsa vs. alabiliyor mu? Nasıl alcaz yol yordam gösteren var mı?

bi ara dahavardı böyle birşey. bi adam almıştı kızı da prenses ünvanı almıştı. addaga

  • allanpoe  (17.06.16 21:22:34)
ya ilginç hediyelik kategorisinde, bir geçerliliği yok, aydan arsa gibi.

  • kurnaz  (17.06.16 21:26:07)
Adam tvde yurt dışı seyahatlerde ülkelere giriş çıkışlarda çok kolaylık sağladı dedi. Öyle bir faydası yok mu acaba?

  • yue  (17.06.16 21:28:59 ~ 21:29:32)
muhtar değil hayvan herif, lordum diyeceksin.

  • antikadimag  (17.06.16 21:44:09)
bu arada benim laphroaig'den gelme toprağım var iskoçya'da. lord falan da demedi kimse.

  • antikadimag  (17.06.16 21:45:55)
Benim bi arkadasim aldi boyle kucucuk bir yer 200 tl falan vermisti. Sertifika gibi bir sey gonderdiler lady olduguna dair :D

  • aquarium  (17.06.16 23:20:10)
Lord olmak kolay, sir olmak marifet.

  • kargn  (17.06.16 23:31:53)
www.highlandtitles.com

buradan toprağınızı alacaksınız. sonra toprağınız olduğu için lord lady ya da iskoçyaya özel laird ünvanını kullanma hakkı kazanıyorsunuz. o hakla, iskoç kurumlarına başvurup lord oluyorsunuz. tabi 50 poundluk olanda bu işlemler için kolaylık sağlıyorlarmış.

bununla uğraşmak istemiyorum diyenler için kolay yolu da var: alırsın ford, olursun lord.
  • feel the blanks  (18.06.16 06:03:10)
Feel
Peki adamın dediği gibi bir kolaylık sağlıyor mu bu ünvan seyahatte falan?

  • yue  (18.06.16 10:55:44)
ne kolaylığı sağlayacak yahu, tamamen eğlence amaçlı. resmi kullanımı yok.

  • kurnaz  (18.06.16 12:33:32)
keriz.avı

insanlara bir belge verip, lord diye kandırıyorlar : )

lord diye bir kağıdın olsa ne olmasa ne. tamamen kerizlik. Bir de gökteki yıldızları satanlar var. O daha fantastik. Adam babasının malı gibi gökteki yıldıza ismini verip, para alıyor.
  • kartallar yuksek ucar  (18.06.16 12:41:09)