[]

Farzedelim Amerikan Vatandaşlığı Kazandık, Getirisi Nedir ?

Greencard çekilişleriyle filan şansımıza çıktığını varsayalım, avantajı ne oluyor acaba ? Hiç bilmiyorum, aydınlatır mısınız ?
 
green card abd vatandaşlığı vermiyor ki. google green card diye yazıp biraz araştır istersen


  • burya  (16.06.16 13:49:53) 
Avantajı Amerikan vatandaşlığı :) Daha ne olsun. Neredeyse istediğin her ülkeye vizesiz girersin, Amerika'da yaşayabilirsin, çalışabilirsin, mülk edinebilirsin. Bir Amerikan vatandaşının tüm haklarına, oy verme hariç, sahip oluyorsun. Şu andaki duruma göre de biraz kalifiye bir elemansan buradakinden çok daha iyi şartlarda yaşarsın. En bariz dezavantajı ise Amerikan vergi sistemi çok katıdır. Amerika içinde-dışında edindiğin tüm gayrimenkul ve servet için Amerika'ya da vergi ödersin.


  • mimarbasi  (16.06.16 13:51:21) 
kavramları karıştırmışsın. çekilişle amerikan vatandaşlığı alamazsın. green card alabilirsin onda da oy verme ve federal işlerde çalışabilme hariç her şeyi yapabiliyorsun. bir de pasaportun olmuyor tabii. oturma+çalışma izni işte.

vatandaşlık dediğinde oy da atarsın, federal işlerde de çalışabilirsin, pasaportun da olur. önemli farkları var yani.
  • xenophobe  (17.06.16 01:31:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.