yurtdışında atm kartı kullanmak

merhaba,

15 günlük bir balkan turuna çıkıyorum. yanımda 450 euro kadar bir para olacak. hepsini cüzdanımda taşımak risk gibi. bi çalınsa etse sıçtık. paranın bi kısmını atm kartına (enpara, cepteteb vs..) atsam ordan herhangi bir bankadan çeksem, ne kadar bir kesinti olur? ayriyetten atm kartıma euro yatırıp euro çekebiliyor muyum ki? onu da bilmiyorum.

enparaya euro yatırabilirsin istanbuldaki bazı atm'lerde. fakat yurtdışındaki atm'lerden euro hesabına ulaşamazsın. para tr hesabında türk lirası olarak durmalı. her çektiğinde türk lirasından çektiğin ülkenin para birimine çevirip öyle para veriyor. bu değişim de bazen masraflı oluyor saate ve güne göre + bir de komisyon alınıyor.

yaklaşık 400 liralık çekmeye 10 lira komisyon almış enpara geçen ay.
  • king lizard  (04.06.16 18:27:08 ~ 18:30:24)
hmmm. o zaman baya gözüm gibi bakarak bütün parayı cüzdanda tutayım. 200 euro cüzdanda geri kalanını yan ceplerime falan istifliym. bi kısmını da kız arkadaşıma vereyim öyle gezelim.

  • rajaz  (04.06.16 18:37:45)
bildigim kadariyla cepteteb banka kartiyla yurtdisi atmlerini kullanabilirsin. euro hesabinda tut parayi, yurtdisi atmde o hesabi gorursun diye tahmin ediyorum
www.cepteteb.com.tr

  • exlibris  (04.06.16 18:38:11)
Cepteteb komisyonsuz ve dövizden döviz çekmeyi sağlıyor yurtdışında ancak rotanızdaki ülkeler dahil mi arayıp sormak lazım. Bir de giderken bilgi vermeyi unutmayın bankanıza, bloke edebiliyorlar hesabı.

  • mimarbasi  (04.06.16 19:49:16)
Parayi corabinizda saklayin. O gunluk yetecek kadari cebinizde olsun. :)

  • isott  (04.06.16 20:03:32)