wifideki internet hızınız? (anketimsi)

ttnetin 50 mbps'lik hipernet paketine geçtim modemi dibime aldım 30-32 mbps arası hız gördü farklı testlerde. Bu kadar düşüş normal mi modem dibinde bile olsa?

Sizin teorik hız ve wifi hızınızın durumu nasıl?

Şirket de belirtirsek sevirim.

modemin standartı ile kullandığın cihazın standartı aynı olmalı. kablolu bağlayınca tam görmen lazım. ama ttneti düşününce 50mbit abonesi olup 32mbit normal gibi geldi.
10mbit kullanıyorum wifi'da 10mbit alıyorum kolayca.

  • sutlu nescafe  (23.05.16 16:01:12 ~ 16:02:48)
benim laptopun (lenovo) wifi kartı yüzünden kablosuzda 100mbit yerine 25-30mbit te kalıyorum (superonline), alternatifler var ama çalışma garantisi olmadığından denemedim. kablosuz kartının marka modelinde böyle sıkıntılar var mı diye kontrol et.

kardeşimin macbook'unda ise süratte bir eksilme yok 80-90mbit çıkıyor kablosuzda. oyun oynayacağımda kabloyu takıyorum
  • kimlanbu  (23.05.16 16:10:46 ~ 16:16:31)
superonline, paket 50megabit. 53megabit alıyorum. nasıl ben de anlamadım. modem bilgisayara 10m uzakta.

  • brakgn  (23.05.16 16:17:41)
50mbps hiz diyor ama aslimda 50 ye kadar. altyapi desteklemiyorsa cikmayabiliyor. santrale uzaklik vs. hep etken.

  • hmpf  (23.05.16 16:29:11)
www.speedtest.net

ben memnunum.
  • bobinhoo  (23.05.16 16:32:31)
Hava atılacak bir tek internet hızı kalmıştı sanırım...

Paket 50 MBit'e kadar şeklindeyse normal o hız. Yok değilse ya modem ya da kablosuz ağ kartı dandik olabilir. Kablolu deneyin bakalım ne olacak.
  • himmet dayi  (23.05.16 17:01:35)
paket limitinin üzerinde nasıl hız alınabiliyor bilen açıklayabilir mi? ben mi paketi yanlış biliyorum acaba.

  • brakgn  (23.05.16 17:03:21 ~ 17:03:42)
@brakgn, özellikle superonline'da hatlar müsaitse örneğin 20mbit hızın olması gerekirken 3-5mbit fazla çıkabilir. Aynı şekilde akk yüzünden hızın düşmesi gerekirken düşmez, bulunduğun bölgeye ve şansına bağlı.

  • kimlanbu  (23.05.16 17:29:12)