hangi ülkede iş kurup yaşamak daha kolay?

uruguayı bir süredir araştırıyorum fakat ispanyolca şart.
thailand ile ilgili çok kötü şeyler okudum,
kamboçya falan bizden beter,
güney afrikada da sefalet var.
kanada çok uzak soğuk, çok uzun prosedürleri var göçmenlik için.
rusya artık kapandı
yunanistan baya kötü durumda vize işleri çok zor.

bunlara alternatif olarak vize zorlukları olmadan, 100 bin dolara yakın bir bütçe ile iki arkadaş nereye gideriz nasıl kolay iş kurup yerleşiriz? başka alternatifler bilen araştıran varsa paylaşırlarsa sevinirim.

malta

  • bellbane  (22.05.16 18:20:21)
brezilya iyi diye duymuştum. baya türk yatırımcı da varmış zaten.

  • aksimetre  (22.05.16 18:22:30)
  • archmage mahmut  (22.05.16 18:28:15)
ingiltereyi söylemeyi unutmuşum, giden 5 arkadaşım da baya sefil durumda, ikinci sınıf vatandaşlık bi yana, para büyük sorun

  • sipsiyah  (22.05.16 18:39:42)
olmaz dediklerinden bazılarını yazacaktım ama elde ülke kalmadı böyle olunca. bütçe de 100 bin dolar, o yüzden seçenekler kısıtlı oluyor.

ne işi kuracağını söylememişsin ama makedonya olur bu paraya. 10bin euro sermaye ile iş kurarsan oturma ve çalışma iznini alıyorsun, ilerleyen zamanlarda da vatandaşlık. ab adayı.

makedonya'ya gideceğim ben, hazırlık yapıyorum.
  • hayirsiz  (22.05.16 18:47:37 ~ 18:52:39)
başka bir ülkede yaşamak istiyorsan anlarım. yok yabancı bir firma olsun diyorsan, franchise al keyfine bak.

türkiye'de para kazanmak kolay bu tarz franchise hizmetleri sayesinde. unutmadan, para para kazandırır.
  • Polaroid  (22.05.16 18:50:56)
asil amac ne turkiyeden gitmek mi? afrika kambocya, makedonya falan bombok yerler, amac ne ki buralari dusunmende?

buralarda is kuracagina eu ulkesi ve olan dogu avrupada okul falan okunur ilk asamada bence,hem cevrede yapilabilir ya da farkli vizeye gecis falan.
  • christopher nolan  (22.05.16 19:37:24)
bi sene veya daha kısa süre içinde amaç ne anlarsın güzel kardeşim.

  • sipsiyah  (22.05.16 19:58:50)
eger mesru bir is kurariz musteri de buluruz diyorsaniz ingiltere ankara anlasmasi.

  • slackerbitch  (22.05.16 20:19:51)
valla ben de güney amerika düşünüyorum 100 bin doların %200 de 1 ile ispanyolca kursu, beş altı ay öğren.sonra naş.bana da yer ayarlarsınız demi?? kasa olur mutfak olur farketmez.

  • mungojerry  (22.05.16 20:52:35)
bosna
Kosova
karadag
fas
gurcistan
urdun
bae
litvanya
  • for the record  (23.05.16 11:31:11)