Guaj boya yapanlara soru

Heves edip 3d printer aldık, bu aralar en büyük eğlencemiz bir şeyler tasarlayıp, çıktısını alıp boyamak. Baya iyi sonuçlar da almaya başladık. Yalnız sorun şu, boyarken fırça izi kalıyor. Bu izin kalmaması için ne yapabilirim? Kullanılan madde yüzünden mi iz kalıyor? Evde guaj ve akrilik boyalar ve bir ince bir kalın olmak üzere iki fırça var. Bunlar dışında nasıl fırçalar alınmalı? Palete gerek var mı? (Tabak kullanıyorum bunun için şimdilik) bir de biraz mat oluyor boyayınca, vernik alsam düzelir mi?

Teşekkür ederim şimdiden herkese.

Vernik alsan düzelir evet, bi de bu ahşap, polyester vs. boyama kurslarında ponpon fırça kullanıyorlar, sanırım onlar iz bırakmıyor. Youtube'tan videolarına bakabilirsin. Mesela neler yapıyorsunuz, merak ettim örnekler gösterir misin :)

  • ekaterina  (16.05.16 13:15:03 ~ 13:15:55)
Krem peynir, pürüzlu çıkanlar için zimpara kullanıyorum zaten ama mesela dün iki tane amblemli anahtarlık çıkarttık, onların yüzeyi dumduzdu. Yine de iz kalır gibi oldu.

Ekaterina; cok buyuk şeyler çıkaramadık henüz, 1 hafta oldu alalı. Anahtarlık, mumluk, kitap ayracı, kalemlik vs. Ama ilk zamanlar cin ali'den bozma adamları zor cikartiyorduk, biraz ilerletince drone yapmak gibi fantastik fikirleri var erkek arkadaşımın :) şu an evde değilim, akşam dönünce resimlerini atarım.

Prhn, boya karıştirma işini deneyeyim o halde.
  • fraise  (16.05.16 13:30:00)
fırcayı yumusak, boyayı ıyı karıstırıp ınceltıp bırden cok kat atmak, baskı sonrası prımer atıp gerekıyorsa macun/silikon ıle bu basamak basamak dokuyu kaplayıp zımparalama ıle düzeltmek lazım.

3d prop dıye aramaya baslayabılır, prop shop ve punıshed props youtube kanalalrında profesyonel taktıkler alabılırsın.
  • Silesius  (16.05.16 15:07:49)
Sprey boya kullanabilirsiniz?

  • inawen  (16.05.16 20:29:00)