[]

Masal önerisi

Merhaba arkadaşlar,
Bir masal arıyorum.
Çocuklar için bir etkinlik hazırlık hazırlıyorum.
Planım bulacağım uygun bir masalın içine
matematiksel problemler yerleştirmek.
Bunu da hesaba katarak sevdiğiniz masalları yazar mısınız?

Not: özellikle çıkarma işlemi, sıvıları ölçme, kesirler, tartma vb..

 
Pamuk Prenses ve 7 cüceler :)


  • lcha  (06.05.16 16:51:21) 
Hansel ve Gretel. Pastadan ev falan kesirler, cadı çocuğu tartar, sıvıları falan da uydurursunuz çıkartma da işte tartarken dün şu kadar kiloydun bugün bu kadar falan :)


  • matilda  (06.05.16 17:26:35) 
Her cücenin bir bilmece sorduğu ya da matematiksel bi problem yaşadığı pambıh prenses masalı olabilir.


  • bigbadabum  (06.05.16 19:28:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.