Kurk Mantolu Madonna

Selamlar,

Sabahattin Ali'nin Kurk Mantolu Madonna'sını neden sevdiniz?

Şimdiden teşekkürler:)

Fotoğraf çektirirken kahve fincanının yanında güzel duruyor, ondan olabilir.

  • angelus  (02.05.16 11:19:21)
kısa bir kitap oldugu için sevdim. sonu arabesk bir sürprizle bittiği için sevdim. onun dışında tırt.

  • dafuq  (02.05.16 11:21:03)
Yazar, okuyucu'yu güzel çekiyor içeri, belki bu sebepten. Ya da kendimden bir parça görmüştüm ana karakterde.

  • kahramanikarus  (02.05.16 11:26:42)
dili güzel olduğu için sevdim. hikayesine bayılmadım öyle.

  • nathanieltroy  (02.05.16 11:27:10)
Çünkü Sabahattin Ali'nin 100 yıl önceki Türkiye hakkındaki görüşleri benim bugünkü Türkiye hakkındaki görüşlerimle aynı. Avrupa'ya gittiğinde farklı bir yaşamı oluyor, hayvan değil insan olduğunu fark ediyor. Ben de Türkiye'den her çıkışımda aynı duyguları yaşıyorum. Sabahattin Ali de edebiyat yeteneğiyle bu çok güzel ifade edebiliyor.

  • Traveller  (02.05.16 11:28:46)
Esas kadinla tanisana kadar olan yarisini sevdim. Tanistiktan sonraki diyaloglari fazla entelce buldum. Sevemedim.
Karakterimizin yalnizkenki hayati gozlemleme ve yorumlama sekli cok iyiydi. Sonra bozdu.

  • yons  (02.05.16 11:32:52)
valla ben raif efendiyi kendime benzettiğim için sevdim heralde. hayat nereye sürüklerse oraya gitmiş ama. bi adımı, bi atağı olmamış ipleri eline alabilmek için.

  • elorelia  (02.05.16 11:35:32)
Hikayeden ziyade anlatımı çok güzel. Betimlemeleri etkileyici..

Ha bir de Raif Efendi gibi biri değilimdir ama öyle anlatmış ki kendisiyle yine de empati kurabildim.
  • lcha  (02.05.16 11:41:15 ~ 11:42:02)
Ben sevmemiştim ya. Raif çok salak, imkansız bir karakter gibi gelmişti. Kurguyu da basit bulmuştum gibi hatırlıyorum. Ama o ara 19 yaşımdaydım. Bayağı vakit geçti. Belki şimdi okusam beğenecek bir şeyler bulurum.

  • i ve been mistreated  (02.05.16 12:04:51)
Anlatımını sevdim. Karakterin aşık olduktan sonraki haline acımıştım :/ madonnadan da rahatsız olmuştum.

  • somethinginthewayshemoves  (02.05.16 12:45:25)
İlk kısmını çok sevdim ben. Berlin'e kadar olan kısmı.

  • nedendir bilinmez  (02.05.16 12:52:36)
mutlu sonla bitmeyen hikayeleri severim.
aynı mantıkla ''bir kadın düşmanını '' da sevmiştim.

  • cabiday  (02.05.16 13:02:26)
Raif'in naifliği yüzünden.

  • rakicandir  (02.05.16 13:32:14)
Berlin'e kadarki kısmına ısındım, Berlin'den sonrasını sevemedim. Saçmasapan bir gurur yüzünden birkaç kişinin hayatını birden gereksizce mahveden bir insanın hikayesini okudum gibi geldi.

  • aychovsky  (02.05.16 13:44:55)
sabahattin alinin çoğu eserini sevdim. adam neyse onu anlatmış.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (02.05.16 13:56:30)
Güzel bi hikaye, öyle abartılacak bi tarafını göremedim. Sabahattin ali nin içinde küçük hikayelerin olduğu iki kitabını daha okudum, her birinden böyle roman çıkar. Acıklı hikayelerdi.

  • bigbadabum  (02.05.16 15:28:45)