Sunu Turkiye'de nerede yaptirabiliriz

Ya da bunu ev ortaminda hangi aletlerle yapabiliriz. Yapmak istedigim sey tam olarak bu.

cdn.shopify.com

asker künyesi yapanlar yapabilir belki.

  • Ufuk  (30.04.16 20:29:06)
Dremel ile parayı delebilirsiniz ama üstüne yazı yazma için kuyumcu tezgahı gerekir. Paraynın üstündeki baskıyı düzeltmek için freze gerekir

  • suicides underground  (30.04.16 20:29:09)
şöyle bir şey var ama pahalı tabii ki.

www.hobium.com

aynı sitede aynı markanın başka damgaları da var. örnek olarak verdim ben.
  • inawen  (30.04.16 20:35:34)
Pantograf ile yapilabilir, bu profesyonel. Resimdeki karakterler cok dengeli dagilmamis, dairesel bir alt üst hiza cizgisi yok, muhtemelen buna uygun fontta demir shaperlarla dövülmüs. Patates baski gibi, negatif kalemler oluyor, ucunda minicik harfler bulunan. Hizalayip cekicle gömüyorsun, bu elde ediliyor.

Örnek www.markalama.com

Zaten momint taki t harfi dairesel olarak kenari da deforme etmis. Kalem oldugu teorimi güclendiriyor. Eger böyle yapilmadiysa cok sasiririm. Dremelle yapilir, ufak feze ucuyla, en ufak olanla, ama deneyim yoksa boyutlar cok ufak, hakim olamazsin. Alternatif olarak, el becerin iyise bunu herhangi bir sivri mihla yapabilirsin, yapmisligim var ama cok emek ve sabir ister, ilk basta yüzeyi yaralayip, sonra yavas yavas derinlestireceksin, 100 kontrollü bastira bastira gecisle okunur olur, bir oje ya da metal yüzeye tutacak boyayla gecip sonra kurumadan sileceksin. Derin yerlerde boya kalacak, hem de eskimis gibi duracak. Bu resimde boyama dedigim gibi degil, ince uclu bir seyle yapilip sonra cözücüyle temizlenmis. Siringaya doldurup boyayi, enjeksiyon ucuyla sika sika yavasca yapabilirsin, kulak temizleme cubugu ve aseton türevi bir cözücüyle temizlersin. Telikler matkapla olabilir ama bu resimde baskiyla acilmisa benziyor. Kaliteli bir kemer delici gibi el zimbasiyla yapilabilir, önermem, en güzel sekilli deligi ufak bir matkap ucuyla elde edersin. Kücük oldugundan matakp ucu takilabilir, dikkat et. Dremelle de rahatca acilir o delik, hizini mantikli ayarlar ve birazcik wd40 sikarsan sorunsuzca delersin. Uygun malzemelerle 10 dklik, sadece bir adet keski ya da sivri bir mih ile 5 saatte yaparsin. Deneyimim var, evet.
  • Silesius  (30.04.16 20:46:36)
Silesius, cekicle birseye vurarak yapiyorlar evet, ama her harfin kalibi mi var nasil yapiyorlar o kismi tam olarak anlayamadim

edit: evet her harfin kalibi varmis simdi bakinca gordum, bunu bir kuyumcuya falan yaptiramaz miyiz, evde yapmak guzel olurdu ama 1 kez kullanacagim icin bu sete bu kadar para vermek anlamsiz geldi simdi
  • bollocks44  (30.04.16 21:17:21 ~ 21:19:25)
cnc ile de yapilir bu sanki. varsa bi tabela isleri yapan atolye cevrede yapabilir bence. ya da cnc tezgahi olan baska bi atolye vs.

  • jugador  (30.04.16 21:53:57)
Cnc ile yaptiramazsiniz. Harf kalibiyla vurarak yapilir o. Cnc ile olacak is degil, kimse denemez bile, makinasina sokmazlar bunu.

  • stavro  (30.04.16 22:00:02)