aynı ayakkabı 3 sene giyilir mi?

merhaba
sorunun bir kısmı başlıkta
sözlükte 'aynı ayakkabıyı x sene giymek' başlığından geldim

1-var mı böyle ayakkabılarınız, senede en az 2 mevsim, senelerce giydiğiniz
marka model diyebilirseniz bir zemin oluşur, ikinci sorumu da görürseniz hoş olur

2-başlıktaki tarifteki gibi sağlam mı sağlam
terletmeyen koku yapmayan Outdoor ayakkap ya da -hesaplı yarım bot-lardan var mıdır, dört mevsim giyilebilir olan

tikler gelecek

teşekkürler

2 sene sürekli giyilip parcalanmayan yoktur herhalde. Ama çok ayakkabı olunca sürekli değiştirerek girilip 2-3 sene fln ömür verilebilir bence

  • nucleon  (27.04.16 00:22:29)
Decathlon'dan aldigim bir ayakkabiyi 3 yil kis haric giydim. En sonunda tabani ayrildi, attim.

  • sckxyss  (27.04.16 00:24:10)
4-5 tane ayakkabim var en son 2 yil once ayakkabi aldim.

edit: nike adidas falan gibi ortalama modeller ama ayakkabiya iyi bakip art arda cok fazla giymediginizde yipranmiyor.
  • bohr atom modeli  (27.04.16 00:24:33 ~ 00:38:22)
Saglamsa,rahatsa neden giyilmesin ?

Pek tabi de var parcalanmayan.zaten her gun ayni ayakkabi giyilmiyor bu yuzden gayette saglam ve temiz kalabiliyor.
  • brnbrs  (27.04.16 00:24:54)
min 3 sene giyerim ayakkabılarımı diyeyim sen anla.

  • cekilmis gayfe  (27.04.16 00:25:08)
bitch, please.

12 senedir giydiğim ayakkabı var. yeminle.

edit: eski adidas botlardan. ne varsa eskilerde var azizim..
  • sutsuz kahve  (27.04.16 00:25:47 ~ 12:31:57)
Ayni ayakkabiyi kesintisiz alti yil giydim, toplamda on alti yildir da zaman zaman giyiyorum.
Benim ayakkap casual idi, ben de yurumek disinda aktivitesi olmayan biriydim zaten. Artik tipkisinin aynisi satilmiyor, o yuzden marka vermiyorum ama boyle ayakkaplar var evet.

  • evde liyakat kalmamis  (27.04.16 00:28:26)
2 yıldır giyiyorum aynı ayakkabıyı, sanırım iki yıl daha giyerim.

camper pelotas...
satın aldığımda ayakkabıcı eleman beş altı yıl giyersin demişti, iki yıldır giyiyorum, gıcır gıcır hala.
Fiyatı şu an ne kadar bilmiyorum ama her kuruşuna değiyor.
  • kalemdefter  (27.04.16 00:28:54 ~ 01:06:36)
Sutsuz kahve yi gordum ve arttiriyorum.

6.sinifta aldigim nike pegasus var bitane, su anda 26 yasindayim. Hala sapasaglam, tek bir dikis vb atmadi. Benle de dunyayi gezdi ayrica. Dag, tepe, sehir, yol.

Nasil o kadar saglam oldu bilmiyorum, gecen sene aldigim nike in ustu gitti-gidecek.
Bu yaz aldigim skechersin topuk ic kismi parcalandi filan.
  • kuehles blondes  (27.04.16 00:29:49)
5 senelik basketbol ayakkabılarım var, hala taş gibiler. basketbol oynaman şart değil, al ve giy, yok böyle rahatlık.

  • murakami  (27.04.16 00:31:33)
Cat botlarımı tam 12 kış giydim. Nerden baksan her sene 3-4 ay yapar ki çoğunluğu bu botlarla geçti. 13. kışı da çıkarırdı aslında ama seneye daha kibar bir model almak için attım sonunda. Hala taş gibiydi oysa!

  • cilekli pasta  (27.04.16 00:31:44)
6 yıldır giydiğim ayakkabı da var. 5 yıldır da, 4 yıldır da... en son 3 yıl önce ayakkabı aldım.

  • cedrus deodara  (27.04.16 00:34:22)
@kuehles, nasıl ya 6. sınıftaki ayağınla 26 yaşındaki ayağın aynı mı? ohara

  • cekilmis gayfe  (27.04.16 00:34:42)
20 senelik timberlandim var, standart sık giydiğim ayakkabılarsa 6-7 sene dayanıyor.

  • stratejisizsiniz  (27.04.16 00:35:12)
converse-4 sene (ilbahar/yaz/sonbahar boyunca haftada-1-2 gun muhakkak giyerim)

  • slalom  (27.04.16 00:36:20)
outdoor alacaksan biraz paraya kıyıp columbia, salomon veya marrell marka almanı tavsiye ederim. taş, toprak tekmelemediğin sürece 5-6 yıl net götürür seni.

  • cekilmis gayfe  (27.04.16 00:39:45)
öğrencilik hayatım boyunca 4 sene aynı botu giydim. ki soğuk memlekette olduğumdan dolayı genelde hep bot giyiyordum.

edit: markası darkwood tu. 100 liraya yakın para ödemiştim. ama sağlam bot çıktı kar kış gördüm ama ayağım kuru ve sıcak kaldı.
  • bigcaptain  (27.04.16 00:43:15 ~ 20:58:19)
Son 5 bucuk yilda yilda en az 200 gun giydigim ayakkabim var. Belki 30 cift ayakkabim vardir ama bu ayakkabi her seyin altina olan cok iyi bi' sey. Aynisindan bulsam alirim 3-5 tane. Ama yok maalesef. Tabii arada tadilat gerektirdi. O da normal.

  • isott  (27.04.16 00:44:53)
@cekilmis gayfe

Evet. 38-39 hala. Kadinlarin gelisimi daha erken bitiyo tabi erkeklere gore://
  • kuehles blondes  (27.04.16 00:45:03)
adidas superstar ii vardı, 2.5 yıl giydim, derimod'dan almıştım, 2 yıla giydim onu da daha geçenlerde emekliye ayrıldı eheh.

tabi bunları günlük giymiyorum, tergan'dan almıştım, 3 yıl geçti hala taş gibi ama onu çok nadir giyerim.
  • dirty pussy and cock  (27.04.16 00:45:07)
çoğu ayakkabımı min 5 sene civarı giyerim. parçalanmıyorlar temiz kullanıyorum. en uzun süre giydiğim ise sanırım 15 sene civarındadır.

  • sta  (27.04.16 00:47:37)
şu an giydiğim botu 7 kıştır giyiyorum. normal ayakkabılarımın bir tanesi 4.yılında diğerleri yeni. yeni dediğim en az 6 ay

  • mr fusion  (27.04.16 00:47:38)
6. Sınıfta aldığım adidas hala sağlam.
4 yıldır da her kış timberland giyiyorum.

  • jazzabel  (27.04.16 00:53:25)
6 yıllık ayakkabım var hala giylebilir durumda.

edit: adidas outdoor.
  • kuzey li  (27.04.16 00:55:47 ~ 01:08:10)
Benim de en uzun süre giydiğim ayakkabım 8 yıllık, hala sapasağlam duruyor. Dağ, tepe gezdim üstelik. Bir tane de 7 yıllık bir ayakkabım var, benzer modelini hiçbir yerde bulamıyorum ve en sevdiklerimden. Acık ve ipli bir model olduğu için içi gitmişti; yeniden kaplattim geçen sene, rahat 3 4 sene daha giyerim.

Bunlar dışında 3 yıllık, 4 yıllık ayakkabılarım da var. Değiştire değiştire giyince kolay yipranmiyor hiçbiri.
  • fraise  (27.04.16 01:03:35)
6 yıldır giydiğim ayakkabım var hala taş gibi. ikinci tabanı değiştirdim ancak kendisine ödül olarak ıskartaya çıkardım keratayı, kötü yerlerde giyiyorum artık.

  • delineron  (27.04.16 01:07:41)
en eski ayakkabım hush puppies bot, 11 senelik, daha da gideri var. outdoor cinsinden north face 5 senelik, ufaktan ömrü domaya başlıyor. sandalet timberland, 5 senelik, taşş gibi. deri ayakkabı beta, 5 senelik, eh işte. bunlara ek olarak 3- senelik çok var. yani saydığım kategorilerin her birinden 2-3'er daha ayakkabım var ama bunlar en yıllanmış olanlar. hal böyleyken en son keds'lerim 2 sezonda parçalanınca kahrettim. 5 seneyi garantilemeyecek gibi görünen ayakkabıya para veresim gelmiyor.

2. soruna cvp olarak nucleon'un 2. cümlesi +1. çok mecbur kalmadıkça aynı ayakkabıyı iki gün üstüste giymem.
  • manuel mandalina  (27.04.16 01:08:37)
galiba 6 senelik bir adidas chile 62'im var. Canavar gibi.

Giyilir, hem de ne.
  • Apocalypse  (27.04.16 01:11:58)
Marka model aklımda değil ama giyerim. Giyilir.

  • bigbadabum  (27.04.16 01:13:47)
6 sene giydiğim botlarım vardi. Bütün bir kış cat tarzi deri bot giyiyorum. Koku yapmiyor, sıcak tutuyor. Tavsiye ederim :)

  • chitosan  (27.04.16 08:39:36)
her mevsim için birer çift ayakkabım var benim, başka da almam. bir çift bot, bir çift spor ayakkabı, bi de senelerdir giymediğim halı saha ayakkabım o kadar.

botu 8 senedir falan giyiyorum. her yeri sapasağlam ama geçtiğimiz kış tabanı aşınıp su geçirmeye başladı, gittim tamir ettirdim üç kuruşa, hala devam ediyorum giymeye. markası hi-tech

keza spor ayakkabım da yanlardan açıldı hala giyiyorum ama yenisini alacağım zira daha 1 sene bile olmadan koyverdi kendini, uyuz oldum asdf markası lumberjack daha da siksen almam o markayı, türkler satın almış zaten galiba, götüm gibi yapmışlar her işte olduğu gibi.. (bundan önce 10 sene falan giydiğim bi adidas vardı, o performanstan sonra bununkisi çok koydu..)
  • reso aga  (27.04.16 08:47:53 ~ 08:49:45)
adidas ayakkabılarım minimum 4 sene giyerim. 4 sene sonunda da giyilmeyecek durumda olduğundan değil sıkıldığım için giymem ve ihtiyacı olan birisine veririm.

dedemden yadigar bir ayakkabı var. markası filan yok, özel yaptırmıştı sanırım. ölmeden 2 sene önce almıştı. öldüğü 6 seneyi geçti halen taş gibi.

esas bomba bu, lisede aldığım cat botlarım var. ama şimdiki gibi sikindirik üretimlerden değil, taş gibi olanlardan. 16 sene oldu sanırım. taş gibi diyemesem de halen giyilebilir durumda.

bunun dışında işte giydiğim ayakkabıların çoğunun maksimum ömrü 1 sene oluyor. inci, kemal tanca, desa vb.. gibi bir çok mağazadan aldığım ayakkabıları 1 seneden falz agiyemiyorum. fiyat performans oranında tam bir kepazelik bu markalar.
  • teritori  (27.04.16 08:51:53)
2011'den beri giydigim bi kar botu var. 2011-2013 arasi cok sik kullandim, ondan sonra istanbul'a geri tasindigim icin sadece karda kullaniyorum ama sapasaglam duruyor

Aynen esimin de bi botu var en az 10 senelik

Timberland'lerimi yeni birine verdim. Ortaokulda alinmisti
  • la noix  (27.04.16 08:52:06)
deichmann dan aldığım bir botu yaklaşık 3 sene giydim, dockers tan aldığım bir botu da hemen hemen 5 sene kadar giydim. botumun yanı daha bu kış açıldı yaptırsam yapılır giyilir de artık yeni ayakkabı aldığım için giymiyorum.

  • aslmtn  (27.04.16 09:24:39)
Sürekli değil ama bi ayakkabım var 2006'da almıştık, hala giyiyorum. Nalet eskimedi :)

  • lcha  (27.04.16 09:36:15)
yaklaşık 7 sene önce falan şundan aldım www.deriden.com.tr
satan çocuk bunu en az 5 sene giyersiniz dediğinde lol demiştim, bu kış çok giymedim ama %99 giyilebilir durumda.

  • freya  (27.04.16 12:21:32)
adidas good year ayakkabısından 2 tane var biri 10 biri 5 yıllık. Üretimi durudu yenisini alamıyorum.

  • nedendir bilinmez  (27.04.16 12:34:08)