Derz boşlugu olmadan fayana, seramik kaplanir mi?

Banyomu yenilemek istiyorum, duvarlar ve taban koyu renk bir seramikle kaplanacak ama aradaki derz bosluklari istedigim etkiyi vermesini engelliyor. Yalitimli falan olacak sekilde baska bir yontemle kaplama yapilabilir mi?

Seramiklerde kesinlikle sıfır derz uygulanması önerilmez. Yıllar sonra yerin oynaması vb durumlarla seramiklerde kabarma, çatlama ve patlama yaşanır.

İmza : seramik firmasında çalışan mühendis :)
  • ondkz  (26.04.16 17:28:16)
olmaz, aynen ondkz un dediği gibi. derz arada esneklik sağlar hem de ufak oynamalarda nefes alabilmesini.

imza: derz dolgusu üreticisinde çalışmış biri.

@ondkz
gel şirketimizi açalım hocam.
  • kurnaz  (26.04.16 17:31:12)
@kurnaz Güç birliği ha :)) Alırım bir dal :)

  • ondkz  (26.04.16 17:31:55)
renkli derzle kapatırsınız araları. olmaz mı? ya da silikon falan olabilir belki. ama silikon çabuk yıpranır.

  • victum  (26.04.16 17:32:41)
ondkz +1

insaat muhendisiyim.
  • gokhlayeh  (26.04.16 17:33:53)
ondkz +1

inşaatlarda ameleyim.
  • teknikekip  (26.04.16 17:37:19)
@ondkz, @goklayeh, @teknikekip

ben mimarı da ayarladım arkadaşlar. sıva ustası da var elimde.
  • kurnaz  (26.04.16 17:38:49)
renkli derz kullanın. bizim eski evdeki banyoda pembemsi bir derz vardı.
kalekim.com

  • inheritance  (26.04.16 17:39:05)
derzin yokluğu, tamirat gerektiren durumlarda da sıkıntı yaratıyor.

imza: derzsiz döşenmiş fayans altında su sızıntısı tamir ettirmek zorunda kalan adam.
  • fever  (26.04.16 17:52:43)
belki başka malzeme düşünebilirsiniz. granit?

  • fever  (26.04.16 17:53:02)
ekip tamamlandigina gore, o zaman sabor'a banyosunun yenilenmesi isinin teklif dosyasini hazirlamak uzere calismalara basliyorum.

  • gokhlayeh  (26.04.16 18:09:51)
douchebag +1

ben de sitenizi yaparim.
  • Silesius  (26.04.16 18:10:09)
Olm yarildim lan :))
Ilk musteriniz ben olurum. Dublex bir ev aldim ama hayatimda gordugum en bicimsiz odalara sahip, ucgen falan odalar hep, odalar kirilip birlestirilecek, mutfak yapilacak, banyolar yapilacak, yerlere parke dosenecek, teras kapatilacak icine somine ve barbeku yapilacak, eger cok pahaliya gelmezse asma tavan yapip yapip gizli isik ve spotlar takilacak, pahaliya gelirse direk duvara gomulu spotlar dusunulecek.
Bana whatsapp numaranizi yazarsaniz hepinizi ekleyip bir grup olusturabilirim :))
  • sabor  (26.04.16 18:21:50)
Merhaba uzun dönem ince işler şefi olarak çalıştım, işçisine güvenemeyen 0 derz döşetemez evet. Ben döşettim 5 yıl garanti verdiğimiz yerlerde 5 yılı geçti sıfır sorun var hala. 0 derz demek seramikler arası 0.5 değilde 0.1 mm derz olacak demektir. Şu anda elimde fotoğraf yok keşke olsaydı da gösterseydim. Döşenmez diyenlere inanmayın özetle. Sevgiler ailenizin inşaat mühendisi :D

  • ekaterina  (26.04.16 19:26:58)
sizce de çok hızlı gitmiyor muyuz?

  • victum  (26.04.16 19:27:40)
@sabor ekibim burda olsa girerdik evine ama her şey gaziantepte kaldı maalesef :( bu arada işçinin hatalarını görecek bir göz olmadan yaptırmayın, mimarlar mühendisler bu işler için var.

Dipnot: her seramik 0 derz döşenmez söylemeyi unutmuşum kalınlık ve uzunluk önemli kolay gelsin.
  • ekaterina  (26.04.16 19:28:46)
ben de kel sunucuyum gelin tv programı yapalım

@sabor, derzlerin renk değiştirip iğrenç hale gelmesine uyuz olduğum için ben de derzsiz istedim ama her aşamada biri çıkıp olmaz dedi. halbuki olurmuş, sonradan bi yerlerde gördüm çok da beğendim ama iş işten geçmişti.

gerçi sen derzsiz yaptırmak istesen de onu döşeyecek usta bulamazsın. illa "abi bu böyle olmaz derz şart" derler döşemezler.

edit: @ekaterina +1.
  • azizakin  (26.04.16 20:01:28 ~ 20:03:03)
Bu şirket patlar :)) Herkes var maşallah bee :))

  • ondkz  (27.04.16 09:02:15)
Herkese tesekkurler. Etrafimda guvenebilecegim 3-4 inşaat muh ve bir mimar var. Onlara sorarak ilerlemeyi dusunuyorum ama hepsi de biraz eski moda calisiyor, herseyi basmakalip o olmaz bu olmaz derzsiz olmaz falan diyorlar ayni sekilde. Gectigimiz haftalarda şişlide marriott otelinde kaldim ve odalarina hayran kaldim. Banyolarinda cok guzel bir kaplama vardi ve sadece bir dus paneli takmislar kuvet kabin vs yoktu su gideri 1metre uzunlugunda izgaralardan akiyordu. Cok sade ve şık yapmislar ve o kadar pahali birsey durmuyordu. Bu tip seylerde size danismak istiyorum bana yardimci olur musunuz?

  • sabor  (27.04.16 15:57:05)