yaşlı ve huysuz kedini tuhaflıkları

aslında çok da.. şimdi bu benim van kedim var, adı çok afedersiniz "kürt". heterokromisiyle, kürküyle falan tam bir van kedisi. epey yaşlı, bana verenler 9 yaşında dedi. kısır, erkek.

ağzında sorun var diye blendırdan geçirdiğim ciğer/pişmiş bulgur karışımını veriyorum, bazen de yumurta/yoğurt karıştırıyorum. geçenlerde mama kabındakini bitiremedi, üzerini kakasını kapatır gibi kapatmaya çalıştı, bunu takıntılı şekilde yaptı. sonra her bitiremediğinde tekrarladı. anlayamadım. yemeği kötü kokmuyor, üstünü neden örtüyor olabilir? bir defa yerdeki çorapları yığmış kabın üstüne, bir defa yerdeki bütün dökülmüş tüylerini toplamış ama sonra tekrar içtiydi o haldeki yemeğini. yani tiksinmiyor gibi, ağız yarasında kötü koku da oluyor.. bilemedim.

O üstnü kapatma hareketini doyunca benim kedi de yapıyordu. Doyduğu zaman kokusu pek iyi gelmiyor ya ondandır.

  • bigbadabum  (18.04.16 11:27:10)
şunu da sakliyim de sonra yerim haraketi o, bizde aynı şeyi restorantlarda yapıyoruz, bitiremeyince şunu paketlermisniiz diyoruz ya aynı şey işte

  • selam  (18.04.16 11:32:10)
benim ki de iş gibi yapıyor gece gündüz demeden . halıları delirmiş gibi tımalayıp duruyor . su içiyor yapıyor . mama yiyor yapıyor . 2 damla çiş yapsa banyoda yarım saat paspasla mücadele ediyor .
ağzında sorun varsa bu çok ciddi olabilir . benim bir önceki kedimin çene kemiği erimişti iğrenç bir yapışkan akıntı da varsa hemen veterinere baktırın derim .
diş taşları da koku yapıyor olabilir yaşlı çünkü .
  • devilone  (18.04.16 18:35:14)