günlük makyaj rutininiz

kızlar her gün evden çıkmadan ne sürüyorsunuz yuzlerinize? yas belirtirseniz super olur. özellikle cilt makyajı yapanlarınkini merak ediyorum.

nemlendirici+ fondoten /bb +allık+ rimel
yaş 22

  • kupakızı  (18.04.16 01:13:11)
concealer, fondoten(bazi gunler bb suruyorum), pudra, highlighter, bronzer cilt icin bunlar,
rimel, eyeliner, kas fari goz ve kas icin
ve ruj.

21.
  • yuzır  (18.04.16 01:13:58 ~ 01:15:08)
Göz altı kapatıcısı, bazen de eyeliner veya rimel.
22,6

  • pike  (18.04.16 01:16:02)
Güneş kremi, ince yapılı fondoten, far, (cat) eyeliner, ruj, rimel (bazen)
Yaş 23

  • jazzabel  (18.04.16 01:17:05)
Güneş koruyucu + bazen uykusuz kaldıysam kapatıcı. bir de dudaklarım çok çatlıyor, nemlendirici. Bu kadar :(
yaş: 28

  • shadowcat  (18.04.16 01:17:58 ~ 01:18:13)
cilt nemlendirici, göz altı kapatıcısı, eyeliner, dudak nemlendirici lipstick.

yaş 20.
  • theseachange  (18.04.16 01:20:21)
nemlendirici ve koruyucu olarak güneş kremi, göz altı kapatıcısı, çok yağlı bir cildim olduğu için cildi sabit tutması adına şeffaf pudra ve allık; bunlar cilt için.

gözümün altına ve üstüne aynı kalemi çekiyorum, rimel ve ruj; bunlar da renkli kozmetik ve benim en sevdiğim bölüm.

yaş 30.
  • devilred  (18.04.16 01:23:47)
Güneş koruyucu, bb krem, allik .
Bazen eyeliner . ama her gün rimel .

  • cabiday  (18.04.16 01:26:41)
Yaş 24 bu arada .

  • cabiday  (18.04.16 01:26:55)
Güneş kremi. Gözaltı kapatıcısi, rimel, allık. Bazen de eyeliner. Dudaklarıma genelde nemlendirici sürüyorum, arada eserse hafif renkli ruj.

  • fraise  (18.04.16 02:00:08)
Yüz kremi+ gönderen + allik + dudak kremi + hafif ruj + eyeliner

  • damdanakan  (18.04.16 02:09:49)
Gönderen ne ya, fondoten

  • damdanakan  (18.04.16 02:10:05)
Solaryuma girdiğim için fondöten kullanmıyorum. Allık, kaş rimeli, maskara, lipbalm ya da lipstick.
24 yaşındayım göz altı bölgemi bile kimsayallarla nemlendirmeme kararı aldım.

  • perfectum  (18.04.16 02:21:12 ~ 02:22:38)
Yas 30. Cilt kansiz soluk. Loreal skin perfection bb krem ve essence yagsiz fondoten birlikte uyguluyorum. Rimel ve jlo red ruj

  • zigi  (18.04.16 03:24:38)
Her gün nemlendirici ve renksiz lip balm, yazın artı güneş kremi.

Canım isterse hafif renkli bir ruj. Aşırı soluksam rimel artı göz kalemi, ayda 2-3 gün bb krem ve göz altı kapatıcısı.
  • elikası  (18.04.16 05:28:39)
Nemlendirici

Yaş: 26
  • chitosan  (18.04.16 06:41:33)
Eyeliner ve rimel
Yas 28

  • la noix  (18.04.16 07:06:54)
Bb krem çok yapış yapış ve ağır geliyor. Nemlendirici ile sıvı fondöteni elimde karıştırıyorum ve sürüyorum. Shisdo'nun sıvı fondöteni çok hafif ve rahat, diğer fondötenler ağır geliyor. Yılda 3-5 kere göz altı kapatıcısı kullanıyorum. Gözüme bazen kalem veya eyeliner, bazen far, bazen ikisini birden sürüyorum, bazen de hiçbir şey sürmüyorum. Kıyafetim solgunsa biraz yüze ağırlık veriyorum, kıyafet parlaksa daha sade bırakıyorum. Yine yazın daha sade bırakıyorum, kışın biraz daha ağırlaştırıyorum, yazları daha az far oluyor. Rimel + allık + ruj ile tamamlıyorum. Cildim açık ve soluk ama yorgubluğa göre değişiyor. 7-8 saat uyursam daha canlı ve renkli oluyor. Bugün 4 küsur saat uyudum, büyük olasılıkla dudağım ve cildim aynı renktedir şu an. 10 saat uyursam daha pembe dudakla kalkıyorum. Gözümdekiler hariç kalanı gün içinde yüzümden çıkmış oluyor. Yaşım 32

  • aychovsky  (18.04.16 07:28:52 ~ 07:38:22)
yaşı küçük olan arkadaşların bile highlighter a kadar sürüyor olmaları baya can sıkıcı aslında. neyse kendileri pişman olacaklar nasılolsa :)

cilt makyajı için baz kullanıyorum mecburen cildim çok yağlı çünkü. sonra göz altı aydınlatıcısı, hafif bi fondöten ve pudra. allık yerine bronzer kullanıyorum. göz kalemi ve rimel, öncesinde göz bazı çünkü tazelemekle uğraşamıyorum gün içinde. en son da ruj.

Yaş: 31
  • interview with the vampire  (18.04.16 08:32:49)
Cilt makyaji yapmiyorum.kisin nemlendirici, yazin gunes kremi.
Gunduz cikarken goz kalemi, rimel, ruj. Hic degismez. Yas 23

  • aquarium  (18.04.16 08:50:37)
günlük: nemlendirici, krem allık ve dudak kremi.
özel buluşma, görüşmelerde: nemlendirici, makyaj bazı, göz altı kapatıcısı, rimel, eyeliner, aydınlatıcı, pudra allık veya krem allık, ruj.

yaşım 30.
  • duhan  (18.04.16 09:17:36)
eyeliner, rimel, ruj.
sivilce kapatmak icin gerekirse de noktasal kapatici.

yas 29.
  • lallala  (18.04.16 09:40:47)
Sabah kalkınca yüzümü yıkayıp nemlendirici sürüyorum. Eğer bazı nedenlere bağlı olarak (uykusuzluk, stres, alkol, yiyecek alerjisi..) yanaklarım kalktığımda çok kızarık olursa evden çıkmadan önce çok hafif jane iredale mineral pudra sürüyorum. Eğer yanaklarım kırmızı değilse o gün bir şey sürmüyorum. Ardından göz çevreme çok hafif ten rengi far uyguluyorum biraz aydınlatsın diye. Krem highlighter kullanmıyorum çünkü duruşu hoşuma gitmiyor. Ardından biraz kaş farı (kaşlarım bayağı seyreldi son yıllarda) ve biraz da rimel sürüyorum. Çoğu zaman eyeliner bile sürmüyorum ama bazen canım isterse sürüyorum. Ardından da dudaklarıma çok hafif bir ruj ya da chubby stick uyguluyorum tamamdır. Yaş 27.

Edit: Yazmayı unutmuşum. Tüm bunların üstüne cildim biraz daha canlı ve sağlıklı görünsün diye termal su sıkıyorum (genelde avene).
  • köstebek kurabiye  (18.04.16 09:55:43 ~ 12:27:54)
Goz kalemi + ruj.
Baska bir sey surmuyorum genelde. Bazen hic ama o zaman ceset gibi gorunuyorum bence :/ ya da surekli uykum varmis gibi.

Bi ara denedim, en acik renk bb cream bile koyu geldi. Zaten en ufak harekette yuzum kizariyor, alliga gerek olmuyor.

Uyku duzenim cok kotu, o yuzden genelde goz alti kapaticisi gibi bisey suruyorum. Yani su pembe renkli olan, dogal concealer denilenlerden. Zaten organik kozmetik markasi yuzume, gozumun etrafina bisey surcek olursam. Yas 26.
  • kuehles blondes  (18.04.16 10:06:13)
Nemlendirici + ten rengi far + eyeliner + ruj

Rimel bazen suruyorum bazen surmuyorum sabahki keyfime bagli. (28)

Haftasonu haricinde pudra kullanmiyorum, onun disinda cilt makyaji yapmiyorum.
  • neferkitty  (18.04.16 10:09:56 ~ 10:13:10)
fondoten (cildim yağlı olduğu için bb sürmüyorum), allık, nude tonlara yakın ruj.
evde bir sürü rimelim var ama kullanmıyorum zaten kirpiklerim uzun ve gür. far falan da sürmüyorum. idare ediyor beni.

edit: yaş 26
  • matilda  (18.04.16 10:14:13 ~ 10:14:37)
nemlendirici (güneş koruyucusuna geçeceğim) sürüyorum duştan çıkınca. giyinene kadar cilt onu emmiş oluyor.

göz altlarım biraz çökük ve koyu renk olduğu için eğer çok koyu günündeyse turuncu corrector+kapatıcı, değilse sadece kapatıcı.

burnum çabuk yağlanıyor ve gözenekler belli. o yüzden t bölgeme porefessional sürüyorum, daha mat bir görüntü veriyor.

yanaklı bir insan olduğum için benefit hoola bronzerla biraz gölgelendirme yapıyorum yanaklarıma. elmacık kemiklerimin üst kısmına da highlighter uyguluyorum (çoğunlukla mac soft and gentle ya da the balm mary lou manizer) (yaz sezonunda sıvı olan nars hot sande geçebilirim).

eyeliner süreceğim bir günse göz kapağıma baz (çoğunlukla mac painterly), eyeliner, rimel. sürmeyeceksem sadece rimel.

yaş 27.
  • kayranin kedisi  (18.04.16 10:25:01)
Göz altı kapatıcısı + allık + eyeliner + hafif bi ruj.

Bazen rimel ve hafif far sürdüğum de oluyor.

Yaşım 26.
  • bfm  (18.04.16 10:31:07 ~ 10:34:51)
nemlendirici-concealer-cc krem-pudra-allık-göz farı-rimel ve lipstiick

  • aslmtn  (18.04.16 10:35:37 ~ 10:36:59)
Yuz icin gunes kremi, bb krem, gozalti kapaticisi ve bronzer. Kaslarimi dolduruyorum kalem veya farla. Gozume far, bazen eyeliner ve rimel suruyorum. Bi de ruj. Yas 22

  • turuncu sufle  (18.04.16 10:48:37)
Mineral fondöten
Rimel+eyeliner
(Kaşlarımı dolduruyorum biraz kahverengi bir farla)
Dudak kalemi+ruj
Allık

Günlük rutin makyajım bu. Çok uykusuzsam göz makyajini es gecebiliyorum bazen. Hafta sonu bir yere cikmayacaksam cildim hava alsin diye makyaj yapmıyorum, nemlendirici sürüp uyuyorum bol bol.

Yas 29.
  • buzbebek  (18.04.16 11:43:42)