[]

Manuel araba süren otomatik sürebilir mi?

Özel bir gün için araba kiralamayı planlıyorum. Geneli trafikte geçecek bu yüzden otomatikle daha rahat ederim diye düşündüm ama hiç kullanmadım otomatik. Direk kiralayıp alsam sürebilir miyim. Püf noktası var mıdır?
 
Ben sürüyorum öyle, bi sıkıntı yaşamadım hiç.


 • bigbadabum  (16.04.16 16:58:57) 
Tek puf noktasi sol ayagina hakim olmak. Onu yerinden kaldirma. Aliskin olmadigin belki bu konuda sikinti yasarsin. Baska da bi' sorun yaratmaz. Hatta kullandiktan sonra bunca zamandir eziyet cekiyormusum bile dersin.


 • isott  (16.04.16 17:05:16) 
Umarım sorun yaşamam. en uygun garentada nissan micra buldum sanırım onu kiralayacağım :)


 • six packsiz  (16.04.16 17:17:33) 
Manuelden otomatiğe ilk geçişte sol ayağı zincirlemek lazım :) ben ilk geçtiğimde başıma söyle bi olay gelmişti. u dönüşü yapmak için yavaslamistim, sol aynadan gelen trafiği kontrol ederken aklımdan çıktı arabanin otomatik olduğu ve vitesi 2ye almak için debriyaja (tabi debriyaj olmadığı için frene) bastığımda yanımda oturan arkadaşım on cama sticker niyetine yapılmıştı :)


 • bobinhoo  (16.04.16 17:38:38) 
Ben de ondan çekiniyorum. Vitese elim gidecek ondan eminim :)


 • six packsiz  (16.04.16 17:52:32) 
Sol ayagini poponun altina koy :)


 • brnbrs  (16.04.16 18:14:49) 
ben bir kez denedim. ''bu ne böyle noluyor'' dedim tırstım indim. otomatik araç sürebileceğimi sanmıyorum. ilk kez olacaksa sende de garip sonuçlar olabilir.


 • insomni4c  (16.04.16 18:30:44) 
sol ayagi zincirleyin diyolla


 • jedilance  (16.04.16 21:33:25) 
Aslında alır almaz boş alan bulup biraz deneme yapmak iyi olabilir :)


 • six packsiz  (16.04.16 22:51:26) 
bi sol ayak tavsiyesi de benden gelsin,

sol ayağı kestir öyle bin:))
 • victum  (16.04.16 22:53:37) 
Uzun süredir 1.3 dizel manuel 2010 model opel astra kullanıyordum, dün itibariyle 1.6 benzinli otomatik kia sportage kullanmaya başladım. Acayip farklı geliyor ama kötü anlamda değil.
Çoğu insanın aksine ben sol ayağıma hakim olmakta hiç zorlanmadım. Sol ayağın üzerine oturup kullan falan diyor insanlar ilk günler için ama hiç gerek duymadım o tarz bir şeye. Sadece arabayı çalıştıracağım an sol ayağım bir pedal arıyor, onda da olayı hatırlayıp çekiyorum hemen. Beni tek şaşırtan şey direksiyonun acayip hafif oluşu bir de arabanın gaza ayağımı dokundurmamla hemen fırlaması oldu.
Yani özetle sol ayağını sol köşede bir platform gibi bir şey var onun üzerine koy, hiç kaldırma. Direksiyonla arabanın gidivermesi seni ne derece etkiler bilemiyorum. Sanırım onlar benim önceden kullandığım arabayla alakalı. Kafanda büyüttüğün kadar bir şey değil ya. Değilmiş yani.
 • naberabi  (16.04.16 22:57:08 ~ 22:57:31) 
Öneriler için teşekkürler herkese :)


 • six packsiz  (17.04.16 08:19:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.